Tuesday 13 Oct 2020
ΑBCD
Click to enlarge
ΑBCD
Οι boxerinos αναδείχθηκαν πρωταθλητές και πολυνίκεις στους νέους και κατέκτησαν το πρωτάθλημα στην κατηγορία Νέων Γυναικών U22
Πρωταθλήτρια ομάδα Ελλάδας και πολυνίκης σε επίπεδο Νέων και Νέων Γυναικών U22 αναδείχθηκε στο Αγρίνιο η Παναχαϊκή. Οι αγώνες ολοκληρώθηκαν χθες στο κλειστό Αερογέφυρας Αγρινίου και η Παναχαϊκή συνέχισε την πολύχρονη παράδοση στους πρώτους αγώνες μετά την επιδημία του Covid-19 με αυστηρά υγειονομικά πρωτόκολλα.
Στους Νέους χρυσά μετάλλια κατέκτησαν οι Άγγελος Ανατολάκης (64κ.) και Ν. Σωτηρόπουλος.
Νέες Γυναίκες U22: Xρυσά μετάλλια Χρυσούλα Πλέα (54κ.) και Φωτεινή Πλέα (57κ.)
Χάλκινο: Βασιλική Αλεξανδροπούλου (64κ.).
Νέων Ανδρών U22: Ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε ο Κωνσταντίνος Λάμπρου στα 81κ.
Νεάνιδες: Χρυσό μετάλλιο η Αντωνία Γιαννακοπούλου (57κ.).

Τρία χρυσά μετάλλια η ΕΑΠ
Στην ίδια διοργάνωση η ΕΑΠ πήρε τρία χρυσά μετάλλια αφήνοντας ικανοποιημένο τον Γιάννη Χαζάπη. Στους νέους ο Νίκος Θανάσης πήρε το χρυσό στα +91 κ. Χρυσός επίλογος και για τον Πλάτωνα Καλλιμάνη στα 91κ. νέων. Ακόμη μετείχε και ο Μιχάλης Κουτσιούκης που είχε ηττηθεί οριακά 3-2 στα σημεία στον πρώτο αγώνα του.
Στο πρωτάθλημα νέων γυναικών μετείχε η Ηρώ Τζανή που πήρε το ασημένιο μετάλλιο στα 64κ.