Sunday 10 Oct 2021
abcd
Click to enlarge
Την 6η θέση στην γενική κατάταξη κατέλαβε ο σύλλογος μας ανάμεσα σε 80 συλλόγους από όλη την Ευρώπη.

Αναλυτικά:

🥈 Η Διαμαντοπούλου Ελένη-Ιωάννα έπειτα από 4 αγώνες κατέκτησε την 2η θέση στην κατηγορία -44kg Cadets χάνοντας στον τελικό από μια πιο μεγαλύτερη και έμπειρη Ιταμή αθλήτρια.

🥇 Χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η Διαμαντοπούλου Παναγιώτα στην κατηγορία -27kg Kids έπειτα από 2 αγώνες. Αξίζει να σημειωθεί ότι και στους δύο αγώνες κέρδισε με 30 πόντους διαφορά.

🥇 Χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Πανταζόπουλος Ανδρέας στην κατηγορία -30kg Kids.

🥇 Χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Φαλιέρης Βασίλης στην κατηγορία -40kg Kids.

➡️ Πολύ καλές εμφανίσεις είχαμε και από τους υπόλοιπους αθλητές: Παναγόπουλο Απόστολο, Πάντου Δέσποινα, Οκτάρα Μαρία, Οκτάρα Χαρά, Μπακλέση Βασιλική, Πάντου Ελένη, Καρνέζη Νικόλαο, Σωτηρόπουλο Μιχαήλ-Άγγελο και Μποντίνη Κυριάκο οι οποίοι δεν κατάφεραν να ανέβουν στο βάθρο χάνοντας έναν αγώνα πριν τα μετάλλια ή και κάποιοι στον πρώτα αγώνα.

📌 Σημαντική επιτυχία για τον σύλλογο μας καθώς τα μετάλλια των μικρών αθλητών αποδεικνύουν την καλή δουλειά που γίνεται και στους μικρούς αθλητές.

➡️ Στόχος της συμμετοχής του συλλόγου μας σε αυτό το τουρνουά ήταν οι πολύτιμες εμπειρίες ενόψει του πανελληνίου πρωταθλήματος που θα πραγματοποιηθεί τέλος Οκτωβρίου στη Χαλκίδα.