Loading...
Δευτέρα 15 Φεβ 2021
ΟΜΑΕ Το πρόγραμμα των αγώνων για το 2021 ανακοίνωσε η ΕΠΑ
Κλίκ για μεγέθυνση
Ανακοινώθηκε από την Επιτροπή Αγώνων Αυτοκινήτου και Καρτ το πρόγραμμα των αγώνων για το 2021 , έστω και με μεγάλη καθυστέρηση…

Παρακάτω μπορείτε να δείτε τις ημερομηνίες των αγώνων των Πρωταθλημάτων, Κυπέλλων και Επάθλων των Ράλλυ, Αναβάσεων, Ταχύτητας, Crosscar, Drag Racing, Regularity Ιστορικών αυτοκινήτων και 4×4. Τις προσεχείς ημέρες θα ακολουθήσει και το πρόγραμμα των αγώνων των Πρωταθλημάτων Drift και Ράλλυ Ιστορικών αυτοκινήτων.
Σε τοπικό επίπεδο η Αχαΐα θα κληθεί να διοργανώσει πέντε αγώνες σε όλες της κατηγορίες από τα σωματεία (ΑΟΠ) και (ΑΛΜΑ ΑΙΓΙΟΥ).
Φυσικά η διεξαγωγή του προγράμματος που ανακοινώθηκε θα εξαρτηθεί και από την κατάσταση που θα βρίσκεται η χώρα μας λόγω του covid-19.
Με την ελπίδα λοιπόν να μην έχουμε τις περυσινές αναβολές και ματαιώσεις να ευχηθούμε καλή αγωνιστική χρονιά σε αθλητές και θεατές!

Αναλυτικά το πρόγραμμα όπως ανακοινώθηκε από την ΕΠΑ:

57ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΡΑΛΛΥ ΧΩΜΑΤΟΣ

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι πέντε (5) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ – 15-16 Μαΐου
2. ΦΘΙΩΤΙΔΟΣ – 12-13 Ιουνίου
3. ATHENS RALLY – 17-18 Ιουλίου
4. ΔΕΘ – 11-12 Σεπτεμβρίου
5. ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΟ – 16-17 Οκτωβρίου

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΡΑΛΛΥ ΑΣΦΑΛΤΟΥ

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι πέντε (5) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

1. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ – 29-30 Μαΐου
2. ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΟ – 03-04 Ιουλίου
3. ΔΕΘ – 11-12 Σεπτεμβρίου
4. ΚΡΗΤΗΣ – 09-10 Οκτωβρίου
5. ΠΑΛΑΔΙΟ – 04-05 Δεκεμβρίου

ΚΥΠΕΛΛΟ ΡΑΛΛΥ ΧΩΜΑΤΟΣ

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι πέντε (5) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

1. ΚΟΡΙΝΘΟΣ – 10-11 Απριλίου
2. ΦΘΙΩΤΙΔΟΣ – 12-13 Ιουνίου
3. ATHENS RALLY – 17-18 Ιουλίου
4. ΦΘΙΝΟΠΩΡΙΝΟ ΡΑΛΛΥ – 16-17 Οκτωβρίου
5. ΚΑΛΑΜΑΤΑ – 13-14 Νοεμβρίου

ΚΥΠΕΛΛΟ ΡΑΛΛΥ ΑΣΦΑΛΤΟΥ

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι πέντε (5) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

1. ΑΧΑΙΟΣ – 17-18 Απριλίου
2. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ – 29-30 Μαΐου
3. ΔΕΘ – 11-12 Σεπτεμβρίου
4. ΑΓ. ΜΕΡΚΟΥΡΙΟΣ – 06-07 Νοεμβρίου
5. ΠΑΛΑΔΙΟ – 04-05 Δεκεμβρίου

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΑΒΑΣΕΩΝ & ΙΣΤΟΡΙΚΩΝ

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι επτά (7) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

1. ΚΑΛΑΜΑΤΑ – 24-25 Απριλίου
2. ΚΥΜΗ «Γιάννης Ηλιοπουλος» – 22-23 Μαΐου
3. ΡΙΤΣΩΝΑ – 19-20 Ιουνίου
4. ΟΜΑΛΟΣ – 10-11 Ιουλίου
5. ΠΟΡΤΑΡΙΑ – 18-19 Σεπτεμβρίου
6. ΔΙΟΝΥΣΟΣ – 23-24 Οκτωβρίου
7. ΠΙΤΙΤΣΑ – 20-21 Νοεμβρίου

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΑΒΑΣΕΩΝ ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι τέσσερις (4) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

1. ΚΟΡΥΛΟΒΟΣ – 08-09 Μαΐου
2. ΟΙΝΟΥΣΣΑ – 26-27 Ιουνίου
3. ΒΛΑΣΤΗ – 02-03 Οκτωβρίου
4. ΕΛΑΣΣΟΝΑ – 06-07 Νοεμβρίου

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΑΒΑΣΕΩΝ ΝΟΤΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι τέσσερις (4) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

1. ΚΑΛΑΜΑΤΑ – 24-25 Απριλίου
2. ΖΑΚΥΝΘΟΣ – 12-13 Ιουνίου
3. ΔΗΜΗΤΣΑΝΑ – 24-25 Ιουλίου
4. ΠΙΤΙΤΤΣΑ – 20-21 Νοεμβρίου

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΑΒΑΣΕΩΝ ΚΡΗΤΗΣ

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι τρεις (3) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

1. ΜΑΛΙΑ – 03-04 Απριλίου
2. ΟΜΑΛΟΣ – 10-11 Ιουλίου
3. ΒΡΑΧΑΣΙ – 25-26 Σεπτεμβρίου

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΓΩΝΩΝ TAXYTHTAΣ & ΙΣΤΟΡΙΚΩΝ

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι τέσσερις (4) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

1. ΜΕΓΑΡΑ – 03-04 Απριλίου
2. ΜΕΓΑΡΑ – 05-06 Ιουνίου
3. ΣΕΡΡΕΣ – 02-03 Οκτωβρίου
4. ΜΕΓΑΡΑ – 27-28 Νοεμβρίου

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ CROSS CAR

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι έξι (6) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

1. ΜΕΓΑΡΑ – 03-04 Απριλίου
2. ΠΑΤΡΑ – 08-09 Μαΐου
3. ΡΙΤΣΩΝΑ – 19-20 Ιουνίου
4. ΧΑΛΚΙΔΑ – 04-05 Σεπτεμβρίου
5. ΜΑΛΑΚΑΣΑ – 09-10 Οκτωβρίου
6. ΣΠΑΘΟΒΟΥΝΙ – 06-07 Νοεμβρίου

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ DRAG RACING

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι έξι (6) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

1. ΤΥΜΠΑΚΙ – 15-16 Μαΐου ΦΙΜΑ
2. ΣΕΡΡΕΣ – 05-06 Ιουνίου ΛΕΝΟΕ
3. ΑΡΓΙΝΙΟ – 03-04 Ιουλίου ΑΣΗ
4. ΑΡΓΙΝΙΟ – 25-26 Σεπτεμβρίου ΦΙΜΑ
5. ΣΕΡΡΕΣ – 16-17 Οκτωβρίου ΛΕΟΝΕ
6. ΑΓΡΙΝΙΟ – 13-14 Νοεμβρίου ΑΣΗ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ REGULARITY RALLY

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι έξι (6) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

1. ΑΛΜΑ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – 22-23 Μαΐου
2. ΑΣΜΑ – 19-20 Ιουνίου
3. ΑΛΑ – 17-18 Ιουλίου
4. ΑΛΑ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – 04-05 Σεπτεμβρίου
5. ΑΛΕ ΞΑΝΘΗΣ – 18-19 Σεπτεμβρίου
6. ΑΛΜΑ ΑΙΓΙΟΥ – 09-10 Οκτωβρίου

HELLENIC TIME TRIAL CHALLENGE (HTTC)

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι τέσσερις (4) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

1. ΜΕΓΑΡΑ – 03-04 Απριλίου
2. ΜΕΓΑΡΑ – 05-06 Ιουνίου
3. ΣΕΡΡΕΣ – 02-03 Οκτωβρίου
4. ΜΕΓΑΡΑ – 27-28 Νοεμβρίου

4×4 TRAIL RIDE

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι πέντε (5) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

1. ΑΛΜΑ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – 17-18 Απριλίου
2. ΑΣΦΑ ΑΤΤΙΚΗΣ – 05-06 Ιουνίου
3. ΑΛΑ ΑΤΤΙΚΗΣ – 25-26 Σεπτεμβρίου
4. ΑΛΜΑ 4×4 ΝΑΥΠΛΙΟΥ – 30-31 Οκτωβρίου
5. ΑΛΑ ΑΤΤΙΚΗΣ – 11-12 Δεκεμβρίου

MEGA FOUR 4×4

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι πέντε (5) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

1. ΕΛΕΤΑ – 24-25 Απριλίου
2. 4×4 ΠΑΤΡΑΣ – 15-16 Μαΐου
3. ΜΑΡΣ 4×4 ΡΕΘΥΜΝΟΥ – 25-26 Σεπτεμβρίου
4. 4×4 ΧΙΟΥ – 16-17 Οκτωβρίου
5. ΑΛΜΑ 4×4 ΝΑΥΠΛΙΟΥ – 20-21 Νοεμβρίου

CROSS COUNTRY

Για την απονομή των προκηρυχθέντων τίτλων θα διεξαχθούν οι τρεις (3) αγώνες που αναφέρονται παρακάτω:

1. ΑΣΦΑ ΑΤΤΙΚΗΣ – 05-06 Ιουνίου
2. ΑΣΦΑ ΑΤΤΙΚΗΣ – 13-14 Νοεμβρίου
3. ΙΝΧΗΛΑΤΗΣ – 04-05 Δεκεμβρίου
 
© Copyright 2021 Τα πάντα για τον αθλητισμό - MarkaSport