Κυριακή 17 Σεπ 2017
Εγκαίνια με Γκριεζμάν η Ατλέτικο

Με γκολ του Αντουάν Γκριεζμάν η Ατλέτικο νίκησε 1-0 τη Μάλαγα, στα εγκαίνια του νέο της γηπέδου ("Metropolitano"). Άντεξε 60 λεπτά ο Ρομπέρτο, μόνο ήττες η ομάδα του Μίτσελ.

Η Μάλαγα βελτιώθηκε, αλλά δεν χάλασε την γιορτή της Ατλέτικο Μαδρίτης, η οποία νίκησε 1-0, στο ματς που αποτέλεσε τα εγκαίνια του "Metropolitano", του νέου της γηπέδου δηλαδή.

Ο Ρομπέρτο Χιμένεθ κράτησε 60 λεπτά ανέπαφη την εστία του και στο 61' ο Αντουάν Γκριεζμάν άνοιξε το σκορ, νικώντας με κοντινό πλασέ τον άλλοτε πορτιέρε του Ολυμπιακού, έπειτα από προσπάθεια ασίστ του Άνχελ Κορέα απο δεξιά.

Η ομάδα του Ντιέγκο Πάμπλο Σιμεόνε ανέβηκε στην 3η θέση, ενώ αυτή του Μίτσελ είναι στην τελευταία (20ή), καθώς σε 4 αγωνιστικές έχει 4 ήττες!