Δευτέρα 28 Μάι 2018
Με τρία μετάλλια επέστρεψαν από τη Γερμανία οι διεθνείς Boxerinos

Ένα χρυσό, ένα ασημένιο και ένα χάλκινο ήταν ο απολογισμός των διεθνών Boxerinos της Παναχαϊκής στους τελικούς τους "Black Forest Cup". Οι νεαροί πυγμάχοι του Νίκου Πλέα κατάφεραν να κατακτήσουν μετάλλια στις κατηγορίες τους σε μία σημαντική διοργάνωση.

Συγκεκριμένα ο Γιώργος Πλέας στην κατηγορία των 44.5 κιλών κέρδισε με 5-0 στα σημεία τον Baisch Jeronimo από την Γερμανία και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο.

Επίσης ο Νίκος Καμπέρος στον τελικό των 43 κιλών, κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο. Αξίζει να σημειωθεί ότι στο σε αυτόν τον αγώνα το αποτέλεσμα δόθηκε ισόπαλο στα σημεία, αλλά στη δεύτερη κρίση των διαιτητών ο Έλληνας αθλητής δόθηκε χαμένους και ο αγώνας ολοκληρώθηκε με 4-1 υπέρ του Schedel Maxim από την Γερμανία.

Τέλος στην τρίτη θέση έμεινε ο Άγγελος Ανατολάκης έχοντας πραγματοποιήσει δύο νίκες στα προημιτελικά, αλλά στο ημιτελικό έχασε από τον Ιρλανδό αντίπαλό του στα σημεία.