Τρίτη 13 Μάρ 2018
Οι επιτυχίες του Fight Club στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα

Ένα από τα πιο σημαντικά Πρωταθλήματα Ταεκβοντο πραγματοποιήθηκαν στην Πάτρα το τριήμερο που πέρασε 9-11 Μάρτιου στο στάδιο Δ.Τόφαλος. Πλήθος αθλητών έλαβαν μέρος σε όλες τις κατηγορίες και το θέαμα ήταν μοναδικό.

Το Fight Club εκτός του ότι ήταν ένας από τους διοργανωτές αυτής της μεγάλης γιορτής του αθλήματος, έλαβε μέρος στους αγώνες κερδίζοντας το Χάλκινο μετάλλιο με το αθλητή Φλουσκούνη Χαράλαμπο -59 κιλά Εφήβων, στην πρώτη του εμφάνιση στην συγκεκριμένη κατηγορία παίζοντας εξαιρετικά, έχασε στον πέμπτο αγώνα στα ημιτελικά στον χρυσό πόντο.

Στην πέμπτη θέση κατάφεραν να φτάσουν οι Δημόπουλος Χρήστος -51 κιλά Εφήβων, φτάνοντας στον 3 αγώνα για τα μετάλλια χάνοντας για μια επαφή, Κρεμμύδα Μαρία -63 κιλά Νεανίδων η οποία έχασε στον τρίτο αγώνα στον πόντο στην εκπνοή του τρίτου γύρου, και ο Καυκαλιάς Νικοβαλάντης -78 κιλά Εφήβων, κάνοντας μια άρτια εμφάνιση.

Αξίζει να αναφέρουμε πως όλη η ομάδα που έλαβε μέρος στους αγώνες είχε μια καλή παρουσία κάνοντας αισθητή την συμμέτοχη της.

Επόμενος στόχος του συλλόγου είναι το G1 Belgian Open, στις 16-18 Μάρτιου.