Σάββατο 23 Δεκ 2017
Ηττα (3-2) του Απόλλωνα Πατρών στη Καλαμάτα, πήρε το βαθμό

Αν και προηγήθηκε με 2-0, η ανδρική ομάδα βολει του Απόλλωνα Πατρών ηττήθηκε εκτός έδρας με 3-2 (18-25, 25-27, 25-23, 25-18, 15-11) σετ από την Καλαμάτα 80 στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Α2 Εθνικής και παρά την ήττα, πήρε ένα σημαντικό βαθμό στην μάχη της παραμονής.

Η Πατρινή ομάδα μπήκε πολύ δυνατά, έπιασε καλή απόδοση και προηγήθηκε με 2-0 όως η ομάδα της Καλαμάτας ανέβασε την απόδοση της και μετά από ντέρμπι, πήρε το 3 σετ και μείωσε σε 1-2 και η συνέχεια άνηκε στους γηπεδούχους που με ανεβασμένη ψυχολογία πήρε τη νίκη.

«Ηταν πολύ σημαντικός βαθμός που πήραμε αν και νομίζω πως θα μπορούσαμε να πάρουμε τη νίκη αλλά κάναμε εύκολα λάθη μετά το 2-1 σετ» είπε μετά το τέλος του αγώνα ο προπονητής του Απόλλωνα Πατρών, Σταύρος Σταματόπουλος.

ΑΠΟΛΛΩΝ (Σταματόπουλος): Κανάς, Γεράνιος, Κουκουζέλης, Χασάπης, Κόζης, Δασκαλόπουλος, λίμπερο ο Αλιαι (Παπαθανασόπουλος, Γιαννόπουλος, Μπιθίτσικας).