Κυριακή 06 Μάι 2018
Ο Νηρέας έχασε 14-8 από τον Ομιλο Φίλων Θαλάσσης

O Όμιλος Φίλων Θαλάσσης ήταν ο νικητής στην αναμέτρηση στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο επί του Νηρέα Πατρών με 14-8. Μεγάλος πρωταγωνιστής για ακόμα ένα παιχνίδι ο Αλιχανίδης.

Το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο με τον ΟΦΘ να ξεκινάει δυνατά την αναμέτρηση και με σωστές επιλογές στην επίθεση μπόρεσε και έκλεισε την πρώτη περίοδο μπροστά στο σκορ με 4-1. Στην συνέχεια το σκηνικό δεν άλλαξε ο ΟΦΘ συνέχισε να κυριαρχεί στην πισίνα και με τον Αλιχανίδη πρώτο βιολί το ημίχρονο βρήκε του γηπεδούχους να προηγούνται με 7-3.

Στην επανάληψη η ομάδα της Πάτρας προσπάθησε να μειώσει της εις βάρος της κατάσταση και μπόρεσε και έφερε την διαφορά ακόμα και στα τέσσερα τέρματα

Όμως ο ΟΦΘ δεν ήταν διατεθειμένος να χάσει συνέχισε να πυροβολεί και έφτασε εύκολα στην μεγάλη νίκη

Τα οκτάλεπτα: 4-1 3-2 2-0 5-5.