Τετάρτη 13 Ιούλ 2022
ΠΟΛΟ ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΕΦΗΒΩΝ : Εγραψε ιστορίία ο ΝΟΠ   με το τρίτο μετάλλιο σετις υποδομές
Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι η ομάδα εφήβων του Ναυτικού Ομίλου Πατρών επικράτησε στο μικρό τελικό του πανελληνιου πρωταθλήματος της ομάδας του ΝΟ Βουλιαγμένης με σκορ 11-10 και κατέκτησε την τρίτη θέση στο πρωτάθλημα και το χάλκινο μετάλλιο.
Η ομάδα της Βουλιαγμένης ξεκίνησε πιο δυνατά και προηγήθηκε στο τέλος της 1ης περιόδου με σκορ 4-3. Στη συνέχεια ο ΝΟΠ ανέβασε την απόδοση του στην άμυνα και σε συνδυασμό με μια σειρά καλών επιθέσεων βρέθηκε να προηγείται στο ημίχρονο με σκορ 7-6.
Στην 3η περίοδο και οι δυο ομάδες εμφανίστηκαν αγχωμένες ενώ κυριάρχησαν οι άμυνες με την καθεμία να σκοράρει από ένα μόνο τέρμα.
Στην τελευταία περίοδο οι παίκτες της Βουλιαγμένης έδειξαν ψυχραιμία και κατάφεραν να προηγηθούν 32 δεύτερα πριν το τέλος με 10-9.
Στα 7 δευτερόλεπτα πριν το τέλος του αγώνα ο Απ. Γεωργαράς σκόραρε στον παίκτη παραπάνω και έφερε το παιχνιδι στην ισοπαλία. Στη συνέχεια μετά από time-out και αφού η μπάλα παίχτηκε από το κέντρο της πισίνας από τον τερματοφύλακα της Βουλιαγμένης, ο Αγγ. Καραΐσκος έκλεψε τη μπάλα και την γύρισε στον τερματοφύλακά μας. Δείχνοντας τρομερά αντανακλαστικά ο Χρ. Μαυριόπουλος σούταρε αμέσως στο κενό τέρμα και πέτυχε σε νεκρό χρόνο το νικητήριο τέρμα.
Συγχαρητήρια στον προπονητή Σπύρο Μπουλουγουρά, το βοηθό Βασίλη Λαμπάτο και στον υπεύθυνο της ομάδας Αλέξανδρο Χριστοδουλόπουλο!
Πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές μας!
Η οικογένεια του ΝΟΠ είναι περήφανη για εσάς, είτε κερδίζετε, είτε χάνετε.