Σάββατο 15 Ιαν 2022
Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Η  ΝΕΠ ηττήθηκε στις λεπτομέρειες  10-9 απο τον Πανιώνιο

Η νεανική ομάδα πόλο της ΝΕΠ έχασε σπουδαία ευκαιρία π για να φύγει με βαθμό ή και βαθμούς από το κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης με αντίπαλο τον Πανιώνιο.
Κι αυτό αφού το παιχνίδι αν και πήγαινε τέρμα-τέρμα, και μόλις στα μέσα του β’ οκτάλεπτου, η διαφορά ξεπέρασε το ένα γκολ (5-3, 6-4 ημίχρονο) και πήγε στο 7-5 υπέρ του Πανιώνιου, η ΝΕΠ δεν τα παράτησε.

Με σερί 3-0 πήρε το προβάδισμα 8-7. Προηγήθηκε και 9-8 με την Αναστασία Σαπκίνα στο δ’ οκτάλεπτο, αλλά το φινάλε ήταν εντελώς διαφορετικό, αφού ο Πανιώνιος ισοφάρισε με την Ευαγγελία Λούδη 9-9 και να «μιλήσει» τελευταία η Μπογκατσένκο που έγραψε το τελικό 10-9.

Στο φύλλο αγώνα οι διαιτητές σημείωσαν: «Στο 1:22 της τρίτης περιόδου, δόθηκε κόκκινη κάρτα στον προπονητή β’ του Πανιώνιου, Γ. Κατσούλη για διαμαρτυρία στις αποφάσεις των διαιτητών. Στο 0:34 της τρίτης περιόδου, δόθηκε κόκκινη κάρτα στον βοηθό της ΝΕΠ, Δ. Σιμένογλου για έντονη διαμαρτυρία στις αποφάσεις των διαιτητών».

Τα οκτάλεπτα: 3-3, 3-1, 2-4, 2-1.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τάσος Παπαναστασίου): Τζούρκα, Σαφέτη , Μαυρωτά Ιφιγ. 3, Πουστινίκοβα, Κοτσάφτη, Ξανθοπούλου, Μπογκατσένκο 4, Λούδη 2, Toυρλουμούση, Πετεινάτου, Παπαναστασίου Δημ. 1, Παπαναστασίου Ανθία, Μήτσου, Λενίτση, Καρυπίδου.

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ(Κωνσταντίνος Σακκαλής): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη, Σάντσεζ Λορένα 1, Μιχαλάτου, Πετάση, Κουρέτα 2,Σαπκίνα 2, Λυκοθανάση, Ζοφώλη 3, Ντάσιου 1, Κρίνα, Νιαρχάκου, Παπαϊωάννου, Ζαφειράκη.