Σάββατο 03 Φεβ 2018
Πόλο : Πανεύκολα τον Πανιώνιο ο Ολυμπιακός, νίκησε τη Γλυφάδα ο ΠΑΟΚ

Ανήμερα του ετήσιου μνημοσύνου της τραγωδίας της Θύρας 7, ο Ολυμπιακός νίκησε πανεύκολα τον Πανιώνιο εντός έδρας με 20-4. Η νίκη αυτή αφιερώθηκε στα 21 θύματα που έχασαν τη ζωή τους στις 8 Φεβρουαρίου του 1981.

Οι ερυθρόλευκοι άρχισαν πολύ καλά την αναμέτρηση και προηγήθηκαν με 4-0. Έπειτα, συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και με επιμέρους 6-1 ουσιαστικά εξασφάλισαν τη νίκη. Η κατάσταση δεν άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο κι έτσι η ομάδα του Πειραιά πήρε ευρεία νίκη με 20-4 παραμένοντας αήττητη στο πρωτάθλημα.

Τα οκτάλεπτα: 4-0, 6-1, 4-0, 6-3

Ολυμπιακός (Θοδωρής Βλάχος): Γαλανόπουλος, Μυλωνάκης, Δελακάς 1, Γενηδουνιάς 3, Φουντούλης 2, Νικολαΐδης 1, Δερβίσης 2, Μπούσλιε 2, Μουρίκης 1, Γούνας 3, Αργυρόπουλος – Κανακάκης 3, Ομπράντοβιτς 2, Δαλμάρας, Πρέκας, Χαλυβόπουλος.

Πανιώνιος (Κώστας Δήμου): Μαντής, Θεοδόσης – Παπαλουκάς, Περόπουλος, Κουτσιαλής 2, Μπργκούλιαν, Κουλιεράκης 1, Καλαϊτζής 1, Φαναριώτογλου, Παπαποστόλου, Σταυρόπουλος, Βέκκος, Ποταμιάνος, Σιάχος, Δημακόπουλος, Παπαδόπουλος Δ.

ΠΑΟΚ – ΑΝΟ Γλυφάδας 4-3

Ο δικέφαλος συνέχισε την ανοδική του πορεία επικρατώντας στην έδρα του τον ΑΝΟ Γλυφάδας με 4-3. Όπως δείχνει και το τελικό σκορ το ματς δεν ήταν καλό επιθετικά, με τις δυο ομάδες να επικεντρώνονται στα αμυντικά τους καθήκοντα.

Αμφότερες οι ομάδες είχαν άσχημο ποσοστό στον παίκτη παραπάνω, με τον ΠΑΟΚ να έχει 1/11, ενώ ο ΑΝΟΓ 1/7. Οι αντίπαλοι πίεζαν ασφυκτικά με τους τερματοφύλακες να πρωταγωνιστούν. Ισόπαλο έληξε το πρώτο ημίχρονο με το σκορ να είναι 2-2. Στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΟΚ πήρε εκ νέου το προβάδισμα με 3-2, με την τέταρτη περίοδο να λήγει με επιμέρους σκορ 1-1 και τον ΠΑΟΚ να παίρνει τη νίκη.

Τα οκτάλεπτα: 1-1, 1-1, 1-0, 1-1

ΠΑΟΚ (Πάνος Βέργος): Γαλανίδης, Σαρησάββας, Ζάτοβιτς 1, Προσινικλής Ν., Κουλούρης, Σιώπκας, Τσολακούδης 2, Μουρατίδης, Παυλίδης, Προσινικλής Π., Τίγκας, Τομάσεβιτς 1, Σιορδίλης, Τάτσης, Κεχαλάρης.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Δημήτρης Μάζης): Γαβαλάς Θ., Τζελάτης 1, Παπανικολάου, Αλεξίου, Παπασηφάκης, Παπαναστασίου, Γιαννόπουλος, Ρομπόπουλος, Χατζηγούλας, Αλβέρτης 1, Φωτόπουλος, Σκουμπάκης 1, Σαλτέρης.