Loading...
Tuesday 28 Nov 2023
absd
Click to enlarge
Με την 13η αγωνιστική συνεχίζεται αύριο (29/11) το πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

*15.00 Δημοτικό Γουδή ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΧΙΟΥ

Διαιτητές: Ανδρέας Μοίραλης, Γιώργος Αγγελίδης

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

Αλυτάρχης: Θέμης Χατζής

*16.00 Εθνικό Χανίων ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

Διαιτητές: Αιγέας Παντελής, Μανώλης Καζούλης

Παρατηρητής: Γιάννης Χατζηαναστασίου

Αλυτάρχης: Ιάκωβος Κουμής

*20.00 «Αντώνης Δημητρόπουλος» / Γλυφάδα ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ

Διαιτητές: Γιώργος Πολυχρονόπουλος, Γρηγόρης Σπανούδης

Παρατηρητής: Νίκος Σταυρόπουλος

Αλυτάρχης: Κώστας Βλαντής

*20.30 Δημοτικό Περιστερίου ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Διαιτητές: Μανώλης Παϊρακταρίδης, Αλέξανδρος Χατζηγούλας

Παρατηρητής: Ηλίας Δαμιανάκης

Αλυτάρχης: Λάμπρος Μιχαηλίδης

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 242-80 36

2.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 149-104 27

3.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 131-114 22

4.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 120-127 17

…………………………………………………………

5.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 116-133 16

6.ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 78-134 9

7.ΝΟ ΧΙΟΥ 97-178 6

8.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 98-161 5

Σημείωση: Στις 6 Δεκεμβρίου, ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ (10η αγωνιστική)

ΣΚΟΡΕΡ

39 Φουντούλης (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), 38 Μπογκντάνοβιτς (ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ), 33 Φώσκολος (ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ), 31 Γκουσάροφ (ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ), Δήμου (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ), Παπαναστασίου (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

*14,00 Ποσειδώνιο ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΩΝ ΘΑΛΑΣΣΗΣ – ΥΔΡΑΪΚΟΣ

Διαιτητές: Νίκος Μπουδραμής, Μαρία Δασκαλοπούλου

Παρατηρητής: Μιχάλης Κουρέτας

Αλυτάρχης: Γιώργος Βορδουνάς

*15.30 Εθνικό Πειραιά ΕΘΝΙΚΟΣ – ΠΑΟΚ DOMUS ERGO

Διαιτητές: Χρήστος Κουρτίδης, Γιώργος Κραβαρίτης

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Αλυτάρχης: Μανώλης Μουστάκης

*20.30 Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

Διαιτητές: Ναταλία Μαρκοπούλου, Γιάννης Αντζουλάκος

Παρατηρητής: Ανέστης Κωνσταντινίδης

Αλυτάρχης: Βασίλης Λαγός

*21.30 Δημοτικό Αλίμου ΑΕΚ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Διαιτητές: Ανδρέας Κατσώνης, Γιάννης Τσότρας

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 186-108 33

2.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 166-102 30

3.ΠΑΟΚ DOMUS ERGO 140-118 21

4.ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ 112-133 18

…………………………………………………….

5.ΕΘΝΙΚΟΣ 111-124 14

6.ΥΔΡΑΪΚΟΣ 110-117 13

7.ΑΕΚ 90-115 7

8.ΟΜΙΛΟΣ ΦΙΛΩΝ ΘΑΛΑΣΣΗΣ 83-181 1

Σημείωση: Στις 6 Δεκεμβρίου, ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

ΣΚΟΡΕΡ

39 Μοσκόφ (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ), 37 Καρακάσης (ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ), 34 Παπασηφάκης (ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ), 29 Γούνας (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ),Λ 27 Ντέλιτς (ΠΑΟΚ DOMUS ERGO)
 
© Copyright 2024 Τα πάντα για τον αθλητισμό - MarkaSport