Τετάρτη 07 Μάρ 2018
Κύπελλο Γυναικών: Ήττα- Αποκλεισμός για την ΝΕΠ από την Βουλιαγμένη με 15-5

Εύκολη πρόκριση στο Φάιναλ Φορ του Κυπέλλου υδατοσφαίρισης Γυναικών πήρε ο ΝΟ Βουλιαγμένης, επικρατώντας της ΝΕ Πατρών με 15-5 στο κολυμβητήριο του Λαιμού.

Η ομάδα της Αλεξίας Καμμένου δεν συνάντησε μεγάλη αντίσταση και βρέθηκε μπροστά στην πρώτη περίοδο με 4-2. Στη δεύτερη περίοδο η ομάδα του Λαιμού πέτυχε ακόμη τέσσερα τέρματα δεχόμενη δύο και απέκτησε προβάδισμα τεσσάρων γκολ (8-4), φτάνοντας πολύ κοντά στην πρόκριση. Από εκείνο το σημείο και έπειτα ο ΝΟΒ ήταν ο απόλυτος κυρίαρχος του αγώνα, σκόραρε άλλες επτά φορές δεχόμενος μόλις ένα τέρμα στα τελευταία δύο οκτάλεπτα και προκρίθηκε με άνεση στο Φάιναλ Φορ του Καρπενησίου.

Πρώτη σκόρερ του αγώνα ήταν η Ξενάκη με τέσσερα γκολ.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ - ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 15-5

Οκτάλεπτα: 4-2, 4-2, 4-0, 3-1

ΝΟ Βουλιαγμένης (Αλεξία Καμμένου): Κούβδου, Νίχαους 2, Χυδηριώτη 2, Τζελέπη 1, Λούδη 1, Ξενάκη 4, Μαυρωτά 2, Πάτρα, Κούλχαας, Διαμαντοπούλου, Μουστακαρία 2, Καλαϊτζή, Κοτσιώνη, Νίνου Π., Νίνου Ει. 1

ΝΕ Πατρών (Δημήτρης Μπιτσάκος): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη, Τσιμάρα Ευδ. 1, Πετάση, Τσιμάρα Ευφ. 1, Μανέτα Σ. 1, Μπαλάτσα Ν., Λυκοθανάση, Μοίραλη, Μπιτσάκου 1, Κουτέλη 1, Σολανάκη, Ζαφειράκη, Ρακιντζή, Παπαδοπούλου

Διαιτητές: Σταυρίδης, Δασκαλοπούλου

Αλυτάρχης: Λευτέρης Γιαννέλης