Πέμπτη 21 Δεκ 2017
Όρβοσι – Ολυμπιακός 6-10

Άλλο ένα θετικό αποτέλεσμα για τον Ολυμπιακό. Με τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία κόντρα στην Μπαρτσελονέτα στην πρεμιέρα των ομίλων, οι ερυθρόλευκοι παραμένουν αήττητοι! Με πρώτο σκόρερ τον Γενηδουνιά η ομάδα του Θοδωρή Βλάχου πέρασε νικηφόρα από την έδρα της ουγγρικής Όρβοσι και συνεχίσει με υψηλές φιλοδοξίες το ταξίδι της…

Ο Ολυμπιακός με γκολ του Γούνα, στον παίκτη παραπάνω, κατάφερε να προηγηθεί με 3-2 στην πρώτη περίοδο όπου οι δύο ομάδες μάχονταν σώμα με σώμα. Οι γηπεδούχοι με τον Σάλαμον, που ήταν και πρώτος τους σκόρερ με 2 τέρματα, κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 3-3 αλλά δύο γκολ του Γενηδουνιά το ημίχρονο βρήκε τον Ολυμπιακό να προηγείται με 2 τέρματα!

Στο τρίτο οκτάλεπτο οι Ερυθρόλευκοι είχαν το πάνω χέρι. Ο Γούνας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έδωσα στον Ολυμπιακό αέρα τριών τερμάτων (6-3) Και στη συνέχεια οι Νικολαΐδης και Φουντούλης διαμόρφωσαν το 8-3! Ο Ομπράντοβιτς στον παίκτη παραπάνω μείωσε στο 9-5 του τρίτου οκταλέπτου. Όμως ο φιλοξενούμενος Ολυμπιακός δεν είχε κανένα πρόβλημα να φύγει νικητής από την Ουγγαρία με τελικό σκορ το 6-10!

Οκτάλεπτα: 2-3, 1-2, 2-4, 1-1

Όρβοσι (Πέτικ): Μπιζτρισάνι, Μπρούγκλιαν, Γκορ-Νάγκι, Ραντέλοβιτς, Σάλαμον 3, Τοθ, Χέγκεντους, Σέμαν 1, Έρντελι 1, Ιούχαζ, Μπουντσούχ 1, Ούμποβιτς, Μπαράμπας

Ολυμπιακός (Βλάχος): Πάβιτς, Μυλωνάκης, Δελακάς, Γενηδουνιάς 3, Φουντούλης 2, Νικολαΐδης 1, Δερβίσης, Μπούσλιε, Μουρίκης 1, Γούνας 2, Αργυρόπουλος – Κανακάκης, Ομπράντοβιτς 1, Γαλανόπουλος