Κυριακή 11 Φεβ 2018
Σημαντική νίκη για τις γυναίκες της ΝΕΠ

Σημαντική νίκη με 9-8 πανηγύρισε η γυναικεία ομάδα πόλο της ΝΕΠ απέναντι στον Νηρέα Χαλανδρίου, προσπερνώντας τον στη 2η θέση του Β΄ Ομίλου, στο παιχνίδι για την 4η αγωνιστική της γ΄ φάσης του φετινού πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής.

Η ομάδα του Δημήτρη Μπιτσάκου πραγματοποίησε καλύτερο ξεκίνημα από τον Νηρέα και προηγήθηκε με σκορ 5-2 στο α΄ ημίχρονο, δείχνοντας πως θα έπαιρνε μια πιο άνετη νίκη. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενες πάλεψαν στο β΄ μέρος, μείωσαν σε 7-5 στο γ΄ 8λεπτο και στην τελευταία περίοδο μάλιστα ισοφάρισαν με γκολ της Μαυρέλου σε 8-8.

Παρόλα αυτά η ΝΕΠ δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και 42΄΄ πριν από το φινάλε του αγώνα ξαναπήρε κεφάλι στο σκορ με 9-8 χάρη σε πέναλτι της Μπιτσάκου, προβάδισμα το οποίο κράτησε μέχρι τη λήξη.

Να σημειωθεί πως 29΄΄ πριν τη λήξη αποβλήθηκε η τεχνικός του Νηρέα, Ευτυχία Καραγιάννη, για διαμαρτυρία.

Τα 8λεπτα: 3-1, 2-1, 2-3, 2-3.

Τα γκολ του Νηρέα πέτυχαν οι: Τετζαλίδου 2, Μαστρόκαλου 1, Μαυρέλου 3, Μπλάνκα Χιλ 2.

ΝΕΠ (Δημήτρης Μπιτσάκος): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη, Ευδ. Τσιμάρα, Μ. Μπαλάτσα 2, Μ. Μανέτα, Σ. Μανέτα, Ν. Μπαλάτσα, Λυκοθανάση 1, Μοίραλη 1, Μπιτσάκου 2, Κουτέλη 2, Σολανάκη 1, Β. Μανέτα, Πετάση, Παπαδοπούλου.

ΠΗΓΗ:gnomip.gr