Loading...
Παρασκευή 29 Νοέ 2019
Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΠΟΛΟ : Εκτός έδρας μάχες  το  Σάββατο  για  ΝΕΠ και ΝΟΠ
Κλίκ για μεγέθυνση

Μετά την άνετη νίκη επί του ΝΟ Καλαμάτας, η ΝΕΠ στρέφει το βλέμμα της στη ναυμαχία του Σαββάτου (4μ.μ.) με αντίπαλο την Τρίαινα Βούλας εκτός έδρας (κολυμβητήριο Γλυφάδας) στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Α΄ Ομίλου της α΄ φάσης του φετινού πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Ανδρών του πόλο.

Ο προπονητής της ΝΕΠ, Φώτης Γιαννόπουλος δήλωσε τα εξής για την εν λόγω αναμέτρηση: «Θα είναι ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι, το οποίο εάν το κερδίσουμε θα είναι για μας μια πάρα πολύ καλή νίκη για τη συνέχεια. Όμως, ακόμη κι αν ηττηθούμε δεν θα σημαίνει τίποτα, καθώς είμαστε ακόμη στην αρχή του πρωταθλήματος. Ο στόχος μας, όπως και να έχει πάντως, είναι η νίκη».

Η αποστολή της ΝΕΠ θα ταξιδέψει αυθημερόν στην Αττική, έχοντας αρκετά ερωτηματικά στην σύνθεσή της λόγω ιώσεων και απουσιών ασθενών παικτών από τις τελευταίες προπονήσεων. «Πιστεύω ότι αν κολυμπήσουμε αρκετά και παίξουμε καλή άμυνα, όντες συγκεντρωμένοι σε μερικά ατομικά μαρκαρίσματα, θα έχουμε πολύ καλή τύχη στο παιχνίδι», πρόσθεσε ο Φ. Γιαννόπουλος.

Ο ΝΟΛΠ ΣΤΟΝ ΗΛΥΣΙΑΚΟ 
Την ίδια ώρα  ο ΝΟΠ έχεδι δύσκολη αποστολή στα Ιλ΄υσια με αντίπαλο τον Ηλυσιακό . Στόχος των αθλητών του   ΝΟΠ είναι να κάνουν "σεφτέ"   στα τρίποντα. 
Αναλυτικά το πρόγραμμα: 

Με την 2η αγωνιστική συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο (30/11-1/12) το 34ο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο, 30/11

*Ιωνικό, Χίος 15.30 ΠΕΚΕ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ – ΑΕΚ (Χρήστος Κουρτίδης, Μαρία Δασκαλοπούλου)

Παρατηρητής: Χρήστος Τσαρουχάς

*”Αντώνης Δημητρόπουλος”, Γλυφάδα 16.00 ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ -ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ (Γιώργος Στεφανάκης, Άγγελος Κοϊνης)

Παρατηρητής: Δημήτρης Ηλιάδης

*Δημοτικό Ιλισίων 16.00 ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ (Γιώργος Σταυρίδης, Στέλιος Μικεδάκης)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Κυριακή, 1/12

*Δημοτικό Καλαμάτας 14.00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Ανδρέας Μοίραλης, Θρασύβουλος Ευφραιμίδης)

Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 18-3 3

-.ΑΕΚ 17-7 3

-.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 14-6 3

4.ΠΕΚΕΒ 10-10 1

-.ΤΡΙΑΙΑΝΑ ΒΟΥΛ. 10-10 1

6.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 6-14 0

-.ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 7-17 0

8.ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 3-18 0

Β' ΟΜΙΛΟΣ

Κυριακή, 1/12

*Δημοτικό Νέας Ιωνίας Βόλου 13.30 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ- ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Ανδρέας Κατσώνης, Θεοφάνης Ποσποτίκης)

Παρατηρητής: Μανώλης Πατλάκας

*Εθνικό Λάρισας 13.30 ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Αλέξανδρος Χατζηγούλας, Γιάννης Αντζουλάκος)

Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου

*Ποσειδώνιο, Θεσσαλονίκη 14.00 ΟΦΘ – ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ (Κώστας Κυράνης, Άγις Καρούλης)

Παρατηρητής: Άλκης Καρούλης

*Δημοτικό Χαϊδαρίου 16.00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΜΙΛΩΝ (Γιώργος Πολυχρονόπουλος, Αιγέας Παντελής)

Παρατηρητής: Μιχάλης Σκαλοχωρίτης

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 13-9 3

-.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 10-7 3

-ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 11-10 3

4.ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ 7-7 1

-.ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 7-7 1

6.ΑΡΗΣ ΘΕΣ. 10-11 0

-.ΟΦΘ 7-10 0

8.ΜΙΛΩΝ 9-13 0
 
© Copyright 2021 Τα πάντα για τον αθλητισμό - MarkaSport