Σάββατο 04 Νοέ 2017
ΝΕΠ – ΝΟ Ρεθύμνου 8-6

Η ΝΕΠ υποδέχθηκε τον ΝΟ Ρεθύμνου, στο κολυμβητήριο «Α. Πεπανός», για την 3η αγωνιστική της Α1 Γυναικών κι επικράτησε με 8-6.

Οι γηπεδούχες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν με 4-1 στο πρώτο οκτάλεπτο. Ο ΝΟ Ρεθύμνου μείωσε πρόσκαιρα με γκολ της Καρυπίδου (4-2) αλλά απάντησε η Κουτέλη (5-2). Η ΝΕΠ, μάλιστα, έχασε πέναλτι σε αυτή την περίοδο αλλά το σκορ παρέμεινε αμετάβλητο μέχρι την εκπνοή του πρώτου μέρους.

Η ΝΕΠ συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στην τρίτη περίοδο και διεύρυνε το προβάδισμά της. Η Κυριακάκη, μάλιστα, απέκρουσε πέναλτι των γηπεδούχων. Ο ΝΟ Ρεθύμνου, το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 8-4 με γκολ των Πέττα και Καρυπίδου. Στο τελευταίο οκτάλεπτο, οι φιλοξενούμενες προσπάθησαν να αντιδράσουν και με τέρματα των Μ. Φαρμάκη και Καρυπίδου έριξαν τη διαφορά στο -2 (8-6) αλλά δεν κατάφεραν να διεκδικήσουν κάτι περισσότερο από τον αγώνα.

Οκτάλεπτα: 4-1, 1-1, 3-2, 0-2.

Τα γκολ: Σ. Μανέτα 2, Μ. Μανέτα 2, Λυκοθανάση, Κουτέλη, Ανδρουτσέλη, Ρακιντζή / Καρυπίδου 3, Μ. Φαρμάκη2, Πέττα.