Κυριακή 01 Απρ 2018
Ο Νηρέας έχασε με 11-5 από τον Αρη στη Θεσσαλονίκη

Την έκτη του νίκη στην Α2 Ανδρών πανηγύρισε η ομάδα του Άρη, που επικράτησε με 11-5 του Νηρέα Πατρών στη Θεσσαλονίκη και διατηρήθηκε στη 2η θέση της βαθμολογίας, έπειτα από οκτώ αγωνιστικές.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτεροι στο παιχνίδι, είχαν καλή αμυντική λειτουργία και ευτύχησαν να προηγηθούν με 2-0 χάρη σε τέρματα των Δημητριάδη και Πισσία. Στο δεύτερο οκτάλεπτο το παιχνίδι ήταν ροντέο.

Οι Θεσσαλονικείς πήραν προβάδισμα με 3-0, η Πάτρα όμως μείωσε σε 3-2 με τους Καθρεπτά και Καλούδη. Ο Σολογάννης έδωσε ξανά αέρα δύο γκολ στον Άρη, αλλά ο Νηρέας Πάτρας κατάφερε και ισοφάρισε σε 4-4.

Οι κιτρινόμαυροι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και με δύο ακόμη τέρματα από τους Σολογάννη και Δημητριάδη έκαναν το 6-4, που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στην τρίτη περίοδο τα πράγματα ήταν πιο ήρεμα, και οι δύο ομάδες πετυχαν από ένα τέρμα.

Οι δύο ομάδες μπήκαν στο τελευταίο οκτάλεπτο με το σκορ στο 7-5, αλλά κάπου εκεί ο Άρης «καθάρισε» το παιχνίδι. Τέσσερα τέρματα διαμόρφωσαν το τελικό 11-5 και έδωσαν μια δίκαιη νίκη στην ομάδα του Μανώλη Γούναρη.

Τα 8λεπτα: 2-0, 4-4, 1-1, 4-0. Σκόραραν για τον Νηρέα: Βέρρας, Ρογδάκης, Τουλγαρίδης, Καθρέπτας, Καλούδης,