Πέμπτη 25 Ιαν 2018
Ηττα για τις γυναίκες της ΝΕΠ στην Γλυφάδα

Aν και πάλεψε μέχρι τέλους, η γυναικεία ομάδα πόλο της ΝΕΠ ηττήθηκε πριν λίγο με 7-5 εκτός έδρας από την Γλυφάδα στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της γ΄ φάσης του φετινού πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής και χάνει έδαφος στη μάχη της κατάκτησης μια θέσης που δίνει απ΄ ευθείας παραμονή.

Η πατρινή ομάδα έκανε εξαιρετική εκκίνηση, παίζοντας πολύ καλά στην άμυνα κατάφερε να πάρει προβάδισμα με 4-1 και 5-2 στο τέλος του ημιχρόνου. Τα πράγματα όμως άλλαξαν στο β΄ ημίχρονο, η Γλυφάδα έκανε την αντεπιθεση της, εγκλώβισε τα ατού της ΝΕΠ που είχε πρόβλημα στην επίθεση, μειωσε σε 4-5 στο γ΄ 8λεπτο και το ίδιο έκανε και στην τελευταία περίοδο όπου η Αθηναϊκή ομάδα έκανε την αντεπιθεση της και με 3 συνεχόμενα γκολ έφτασε στη νίκη.

Τα 8λεπτα: 1-4,2-5, 4-5, 7-5,

ΠΗΓΗ:gnomip.gr