Loading...
Πέμπτη 28 Ιούλ 2022
Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΑΝΔΡΩΝ: Κληρωθηκε εντός στην πρεμιιέρα του Νότιου ομίλου η Ακαδημία των Σπόρ
Κλίκ για μεγέθυνση
Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του πρωταθλήματος Α2 Εθνικής κατηγορίας ανδρών χάντμπολ για την περίοδο 2022-23 όπου θα συμμετάσχει η Πατρινή ομάδα της Ακαδημίας των Σπορ.

Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε έναν όμιλο των 12 ομάδων σε δύο γύρους, ενώ θα υποβιβαστούν οι τέσσερις τελευταίες ομάδες της βαθμολογίας και η πρώτη θα ανέβει στην Α1 εθνική κατηγορία ανδρών.

Οι αγώνες θα ξεκινήσουν στις 8 Οκτωβρίου.

Το πρόγραμμα των αγώνων του πρώτου γύρου έχει ως εξής:

1η Αγωνιστική (08.10.2022)
Δόξα Βύρωνα - Πήγασος Κυψέλης
Ακαδημία Πάτρας - ΟΦΝ Ιωνίας
Άρης Νικαίας - HC Σαλαμίνα
Ποσειδών Λουτρακίου - Αθηναϊκός
Πανελλήνιος - Πολυνίκης Ναυπλίου
Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων - Ολυμπιακός Κερατσινίου



2η Αγωνιστική (15.10.2022)
Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων - Δόξα Βύρωνα
Πήγασος Κυψέλης - Ακαδημία Πάτρας
ΟΦΝ Ιωνίας - Άρης Νικαίας
HC Σαλαμίνα - Ποσειδών Λουτρακίου
Αθηναϊκός - Πανελλήνιος
Ολυμπιακός Κερατσινίου - Πολυνίκης Ναυπλίου



3η Αγωνιστική (29.10.2022)
Ακαδημία Πάτρας - Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων
Άρης Νικαίας - Πήγασος Κυψέλης
Ποσειδών Λουτρακίου - ΟΦΝ Ιωνίας
Πανελλήνιος - HC Σαλαμίνα
Πολυνίκης Ναυπλίου - Αθηναϊκός
Δόξα Βύρωνα - Ολυμπιακός Κερατσινίου

4η Αγωνιστική (05.11.2022)
Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων - Άρης Νικαίας
Δόξα Βύρωνα - Ακαδημία Πάτρας
Πήγασος Κυψέλης - Ποσειδών Λουτρακίου
ΟΦΝ Ιωνίας - Πανελλήνιος
HC Σαλαμίνα - Πολυνίκης Ναυπλίου
Ολυμπιακός Κερατσινίου - Αθηναϊκός



5η Αγωνιστική (19.11.2022)
Ποσειδών Λουτρακίου - Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων
Άρης Νικαίας - Δόξα Βύρωνα
Πανελλήνιος - Πήγασος Κυψέλης
Πολυνίκης Ναυπλίου - ΟΦΝ Ιωνίας
Αθηναϊκός - HC Σαλαμίνα
Ακαδημία Πάτρας - Ολυμπιακός Κερατσινίου

6η Αγωνιστική (26.11.2022)
Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων - Πανελλήνιος
Δόξα Βύρωνα - Ποσειδών Λουτρακίου
Ακαδημία Πάτρας - Άρης Νικαίας
Πήγασος Κυψέλης - Πολυνίκης Ναυπλίου
ΟΦΝ Ιωνίας - Αθηναϊκός
Ολυμπιακός Κερατσινίου - HC Σαλαμίνα

7η Αγωνιστική (03.12.2022)
Πολυνίκης Ναυπλίου - Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων
Πανελλήνιος - Δόξα Βύρωνα
Ποσειδών Λουτρακίου - Ακαδημία Πάτρας
Αθηναϊκός - Πήγασος Κυψέλης
HC Σαλαμίνα - ΟΦΝ Ιωνίας
Άρης Νικαίας - Ολυμπιακός Κερατσινίου



8η Αγωνιστική (10.12.2022)
Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων - Αθηναϊκός
Δόξα Βύρωνα - Πολυνίκης Ναυπλίου
Ακαδημία Πάτρας - Πανελλήνιος
Άρης Νικαίας - Ποσειδών Λουτρακίου
Πήγασος Κυψέλης - HC Σαλαμίνα
Ολυμπιακός Κερατσινίου - ΟΦΝ Ιωνίας

9η Αγωνιστική (17.12.2022)
HC Σαλαμίνα - Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων
Αθηναϊκός - Δόξα Βύρωνα
Πολυνίκης Ναυπλίου - Ακαδημία Πάτρας
Πανελλήνιος - Άρης Νικαίας
ΟΦΝ Ιωνίας - Πήγασος Κυψέλης
Ποσειδών Λουτρακίου - Ολυμπιακός Κερατσινίου

10η Αγωνιστική (14.01.2023)
Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων - ΟΦΝ Ιωνίας
Δόξα Βύρωνα - HC Σαλαμίνα
Ακαδημία Πάτρας - Αθηναϊκός
Άρης Νικαίας - Πολυνίκης Ναυπλίου
Ποσειδών Λουτρακίου - Πανελλήνιος
Ολυμπιακός Κερατσινίου - Πήγασος Κυψέλης

11η Αγωνιστική (21.01.2023)
Πήγασος Κυψέλης - Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων
ΟΦΝ Ιωνίας - Δόξα Βύρωνα
HC Σαλαμίνα - Ακαδημία Πάτρας
Αθηναϊκός - Άρης Νικαίας
Πολυνίκης Ναυπλίου - Ποσειδών Λουτρακίου
Πανελλήνιος - Ολυμπιακός Κερατσινίου



 
 
 
 
 
© Copyright 2022 Τα πάντα για τον αθλητισμό - MarkaSport