Δευτέρα 28 Φεβ 2022
ΠΛΕΙ ΟΦ Α 2 ΧΑΝΤΜΠΟΛ  Η  Ακαδημία "τσιμπησε" βαθμό απο τον Πανελήνιο 26-26
Η  Ακαδημία των Σπορ έμεινε ισοπαλη  (26-26) με τον Πανελλήνιο στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής  των play-off ανόδου στην Α1 εθνική κατηγορία

Οι Πατρινοί έχασαν τη συγκέντρωσή τους μετά το 15ο λεπτό το πρώτο ημίχρονο έχοντας επιπόλαιες ενέργειες και λάθος πάσες με αποτέλεσμα να κλείσει το ημίχρονο υπέρ του Πανελληνίου με 12-17 στην επανάληψη χρειάστηκαν μόνον δέκα λεπτά ώστε να καλύψει η ακαδημία τη διαφορά και να προηγείται σταθερά μέχρι το τελευταίο λεπτό του αγώνα. στο 1 και 59 πριν τη λήξη του αγώνα έμεινε με λιγότερο παίκτη λόγω 2λεπτης αποβολής του Αλέξη Παπαγιαννόπουλου και με σουτ από τα 10 μέτρα των φιλοξενούμενων ισοφάρισαν η ακαδημία είχε την μπάλα για ένα λεπτό στην κατοχή της όπου δεν κατάφερε να πετύχει το νικητήριο γκολ.

Ο τεχνικός της ομάδας Γιάννης ο Παπαγιαννόπουλος δήλωσε σχετικά για τον αγώνα: «
Δυστυχώς μας λείπουν αγώνες τέτοιου επιπέδου. τα παιδιά κατάφεραν στο δεύτερο ημίχρονο και ανέτρεψαν την διαφορά και χάσαμε ένα παιχνίδι μέσα από τα χέρια μας τουλάχιστον κρατήσαμε το φετινό μας στόχο που είναι το αήττητο μέσα στην Πάτρα Συγχαρητήρια στους αθλητές μου συγχαρητήρια και στους αντιπάλους για το όμορφο θέμα που προσφέραμε και οι δύο ομάδες στους φιλάθλους μας».