Κυριακή 23 Φεβ 2020
Απούσα η Ακαδημία των Σπορ στον αγώνα της στον Πανελλήνιο Γ.Σ.

Ο Πανελλήνιος Γ.Σ. επικράτησε της Ακαδημίας των Σπορ  με σκορ 24-15 (19-9 ημίχρονο). Η ομάδα της Πάτρας έκανε την χειρότερη εμφάνιση μέχρι σήμερα στο πρωτάθλημα με τον προπονητή των πρασίνων από την στιγμή που διαπίστωσε ότι οι παίκτες του δεν ανταποκρινόντουσαν στον αγώνα χρησιμοποίησε όλους τους αθλητές του δίνοντάς τους αρκετό χρόνο συμμετοχής.

Στο φύλλο αγώνα γράφτηκε: " Στο 28:09 λεπτό του αγώνα προσήλθε η γιατρός του γηπέδου. Στο 57:16 λεπτό του αγώνα αποβλήθηκε  με κόκκινη κάρτα ο τερματοφύλακας της Β ομάδας, Σκαρλάτος Αθανάσιος για επικίνδυνο παιχνίδι. Το δελτίο  του αθλητή δεν κρατήθηκε ".

Σε δηλώσεις του ο Γιάννης Παπαγιαννόπουλος είπε:

< κάτι η απογοήτευση του αποτελέσματος του περασμένου αγώνα, κάτι ο ακατάλληλος - μικρών διαστάσεων αγωνιστικός χώρος για αγώνες χάντμπολ, το γεγονός ότι οι γηπεδούχοι έδωσαν το 100% των δυνατοτήτων τους παίζοντας πολύ δυνατά στην άμυνα, σε συνδυασμό ότι οι παίκτες μου παρουσιάστηκαν μόνον στην άμυνα στο β' ημίχρονο στον αγώνα, όλα αυτά συνέβαλαν στο να κάνουμε την χειρότερη εμφάνιση μας μέχρι σήμερα στο φετινό πρωτάθλημα κ μοιραίος οι γηπεδούχοι έφυγαν με τους δύο βαθμούς της νίκης.

Τα 5λεπτα: 1-2, 4-2, 4-4, 8-5, 10-8, 13-9 (ημίχρονο),14-9, 16-9, 18-11, 19-11, 21-13, 24-15
Δίλεπτα: 4-7. Πέναλτι: 2/5- 3/4, Κόκκινη κάρτα: Α. Σκαρλάτος (επικίνδυνο παιχνίδι δεν κρατήθηκε το δελτίο του).

Διαιτήτευσαν οι: Χρηστίδη – Λεφάκης.

Ακαδημία  των Σπορ (Γ. Παπαγιαννόπουλος): Διαμαντόπουλος, Ρουσσόπουλος 2, Παναγιωταρόπουλος , Α. Παπαγιαννόπουλος 5, Στραβομύτης, Μάρκοβιτς, Τόμσον 2, Τσάμης, Μπεκιάρης, Πολίτης, Μπισκανάκης  2, Ζάγκας 1, Τόμοβιτς 3, Σκαρλάτος, Κολλύρης.