Κυριακή 24 Φεβ 2019
Ακαδημία των Σπορ: Ακάθεκτη συνεχίζει αήττητη

Ακαδημία των Σπορ – ΑΕΚ Βύρωνα= 21-32(ημ.12-18).

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι: Κινατζίδης-  Φωτακίδης.

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 4-,7 7-10, 8-13, 9-15, 12 -18, 13-21, 15-22, 16-25, 16-27, 17-29, 21-32.

Ακάθεκτη συνεχίζει αήττητη στο πρωτάθλημα της Β΄  εθνικής κατηγορίας ανδρών χάντμπολ η Πατρινή ομάδα σημειώνοντας μάλιστα εκτός έδρας άλλη μία νίκη επί της ΑΕΚ Βύρωνα με σκορ 21-32 (ημίχρονο 12-18).

Από την αρχή του αγώνα η Πατρινή ομάδα πήρε την πρωτοπορία στο σκορ και μέχρι να προσαρμοστεί στους ρυθμούς της, μετά το πρώτο δεκαπεντάλεπτο άρχισε η διαφορά να ανοίγει την ψαλίδα με αποτέλεσμα να κλείσει το ημίχρονο με έξι γκολ Ανάλογη και η συνέχεια στο δεύτερο ημίχρονο με τελικό σκορ 21-32 προσθέτοντας  άλλο ένα ροζ φύλλο αγώνα που την κρατάει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Η σύνθεση της Ακαδημίας των Σπορ ήταν: ( Γιάννης Παπαγιαννόπουλος): Διαμαντόπουλος, Κοτοπούλης 4,  Παναγιωταρόπουλος 6, Παπαλέξης, Βλαστόπουλος, Παπαγιαννόπουλος 2,  Καλαντζής 1, Μαρκάτος 2, Κωνσταντινίδης, Στραβομύτης 4,  Τόμοβιτς 2,  Γκάραςς 2,  Βύρλος 3, Αποστόλου, Κολλύρης 1, Τόμσον 1.