Πέμπτη 26 Απρ 2018
Ρεκόρ και μετάλλια για την Πατραϊκή Ενωση Στίβου

Με 8 αθλητές συμμετείχε η Πατραϊκή Ένωση Στίβου στο διασυλλογικό πρωτάθλημα στίβου παμπαίδων Α' - παγκορασίδων Α' που έγινε την Κυριακή 22 Απριλίου στο Παμπελοποννησιακό στάδιο, συγκεντρώνοντας 3 μετάλλια, δείγμα της αγωνιστικής προόδου των αθλητών.

Στα 80μ. εμπόδια η Άννα Νάσιου με ατομικό ρεκόρ κατέλαβε τη δεύτερη θέση ενώ το ίδιο έκανε και στο μήκος με επίδοση λίγα εκατοστά από το ατομικό της ρεκόρ. Η Μαρίνα Λαλιώτη στο μήκος δεν πέτυχε το ατομικό ρεκόρ που περίμενε αλλά το έκανε στα 80 μ. Στο μήκος συμμετείχε και η μικρή αθλήτρια Γκρίζα με μόλις ένα μήνα προπόνηση. Τα αγόρια στο μήκος (Νίκος Μαρούλης, Αγγελος Νασιος) πήγαν πολύ καλά αν και μικρότεροι της κατηγορίας κατέλαβαν τη 4η και 5η θέση αντίστοιχα.

Άλλο ένα μετάλλιο από την Μαρία Μαντά που επέστρεψε σε καλές βόλτες στη σφαίρα (9.62μ.) και κατέλαβε τη δεύτερη θέση. Πολύ καλός αγώνας και στο ύψος από τις δύο αθλήτριες, Άγγελικη Δούμπα και Κατερίνα Νάσιου. Η πρώτη μετά από τραυματισμό δείχνει να επανέρχεται και κατέλαβε τη δεύτερη θέση και η Κατερίνα με λίγη εμπειρία ως μικρότερη κατέλαβε τη 5η θέση.