Τρίτη 15 Σεπ 2020
ΠΟΔΗΛΑΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΩΝ :Επιτυχίες στο Πανελλήνιο Πίιστας
Ολοκληρώθηκε με εξαιρετική επιτυχία για τον ΠΟΠ το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Πίστας στο Ολυμπιακό ποδηλατοδρόμιο του Σχοινιά κατέλαβε την Τρίτη θέση στην γενική βαθμολογία με συνολικό απολογισμότέσσερα ασημένια και τρία χάλκινα σε μια από τις πιο δύσκολες χρονιές με την διακοπή λόγω του Covid -19 . Σε ατομικό επίπεδο ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε ο Μίλτος Γιαννοούτσος στο αγώνισμα των πόντων , χάλκινα οι Δημ. Βουκελάτος στο Κέριν , Γιαννης Καλογερόπουλος στα 200μ. Ταχύτητας . Ακόμη στο Ομαδικό πήραν το Ασημένιο στο Ομαδικό σπρίντ με τους ΔΒουκελάτο ,Γ . Καλογερόπουλο, Γεράσιμο Σπηλιωτόπολο . Ακόμη το Ομαδικό πουρσουίτ πήρε την 4η Θέση με τους Μιλτο Γιαννούλη , Γιάννη Βαρώτσο ,Ν ΚΑΙ δ. Βουκελάτο . Ο Δ. Βουκελάτος πήρε την 5η θέση στα 200μ. ταχύτητας , Ο Μίλτος Γιαννούτσος ήταν 5ος στο ατομικό πουτρσουίτ Ο Γ. Καλογεροπουλος πήρε την 6η θέση στην ατομική χρονομέτρησηκαι την 4η θέση στο Κέριν. Την αποστολή του ΠΟΠ συνόδευσε ο προπονητής Παύλος Χαλικόπουλος μαζί μ ε τον Έφορο των Αθλητών και πρωήν πρωταθλητής του Ομίλου Παν. Βουκελάτος.