Δευτέρα 27 Ιούλ 2020
ΜΠΑΝΤΜΙΝΤΟΝ : Επιστροφή με μετάλλια η ΝΕΠ  απο το Σιδηρόκαστρο
ΜΠΑΝΤΜΙΝΤΟΝ : Επιστροφή με μετάλλια η ΝΕΠ  απο το ΣιδηρόκαστροΜΠΑΝΤΜΙΝΤΟΝ : Επιστροφή με μετάλλια η ΝΕΠ  απο το Σιδηρόκαστρο

Ολοκληρώθηκε το πανελλήνιο πρωτάθλημα Μπάντμιντον που πραγματοποιήθηκε 25-26 Ιουλίου στο κλειστό Γυμναστηριο Σιδηρόκαστρου Σερρών. Οι αθλητές της ΝΕΠ που συμμετείχαν επέστρεψαν με σπουδαίες διακρίσεις επιβεβαιώνοντας άλλη μια φορά πως το Πατραικό Μπάντμιντον πρωταγωνιστεί σε Πανελληνιο επίπεδο. Συγκεκριμένα ο Σωτηρόπουλος Ακης μαζι με τον Νίκο Αθανασόπουλο κατέκτησαν την Πρώτη θέση στο αγώνισμα του διπλού u17. Επίσης ο Σωτηροπουλος ακης μετα απο ένα πολύ όμορφο τελικό έχασε με 2-1 σετ κατακτώντας την Δεύτερη θέση στο απλό u17. Τέλος η Βαγγενα Κωνσταντινα με τον αθλητή απο την Θεσαλονικη Μαβίδη Αχιλλέα κατέκτησαν την Τρίτη θέση στο μεικτό u17.
Ο Προπονητης της ΝΕΠ Μπονελης Γιώργος απόλυτα ικανοποιημένος με τα αποτελέσματα δήλωσε πολυ χαρούμενος που οι αθλητές του πρωταγωνιστούν στην Ελλάδα κ εκπληρώνουν τους στόχους τους.