Loading...
Κυριακή 23 Ιαν 2022
Α ΕΠΣΑ Με το αριστερό Κεραυνός Α.Β και Αιγείρα
Κλίκ για μεγέθυνση
Ήττες γνώρισαν   οι πρωτοπόροι του 3ου ομίλου της Α΄κατηγορίας στην 14η στροφή της Α΄κατηγορίας.
Ο Κεραυνός Αγίου Βασιλείου δέχθηκε 3 γκολ από την εξαιρετική Θύελλα Αιγίου εκτός έδρας, ενώ η Αιγείρα-Ακράτα ρίχθηκε στο καναβάτσο από τον ανεβασμένο Αετό Ρίου, που σημείωσε την 2η διαδοχική νίκη του.

Ο Δίας λύγισε τον Ίκαρο Πετρωτού και παλεύει για τα πλέι-οφ, ενώ ο Πήγασος νίκησε τον Άρη Πατρών και μάλιστα με ανατροπή και έμεινε ζωντανός για την 4άδα.

Τα αποτελέσματα και βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Δίας – Ίκαρος Πετρωτού 3-2

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Πήγασος – Αρης Πατρών 2-1

Γηπ. Α. Κάνιστρας, 18.00: Εθνικός/Πολύτεκνος – Πάτρα 2005, Πετρόπουλος.

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

Θύελλα Αιγίου – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου 3-0

Αετός Ρίου – Αιγείρα/Ακράτα 2-0

Τα χθεσινά αποτελέσματα

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Δόξα Παραλίας – Αχαϊκή 0-1 (30΄Καζαντζής) 79’ Διακοπή οριστικά για ρίψη αντικειμένου

Πανμοβριακός – Δόξα Νιφορεΐκων 1-0 (77΄Κοκκίνης)

Λιμνοχώρι – Αστέρας Τσουκαλεΐκων 1-1 (23΄Μαντάς/ 11΄Κοτσίνης)

Δόξα Χαλανδρ.- Αχαιός Σαρ. 0-3 α.α.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟ Αρόη – Θύελλα Πατρών 0-6 (5’ , 55΄, 83΄Γκάτσης, 33΄Ν.Κωνσταντινίδης)

ΑΠΣ Πάτραι – Αναγέννηση Πατρών 2-1 (30’, 83΄ Αγριμάκης/ 25΄Αλποχωρίτης)

Ατρόμητος Π.- Ηρακλής Π. 3-0 α.α.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Νίκη Προαστείου – Αετός Πατρών 1-2 (61΄Φούντος/ 42΄Παπαχρήστος, 91΄)

Δαβουρλής – Ανω Καστρίτσι 3-1 (29΄Κλαφουντζής, 55΄Γαλαριώτης, 79΄Μπάνης/ 68΄Βαρελάς)

Καλάβρυτα – Αναγέννηση Ψαθοπύργου (Αναβολή ελέω καιρικών συνθηκών)



ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ:

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Αχαϊκή 31 (34-10)

2 Δόξα Παραλίας 28 (27-14)

3 Λιμνοχώρι 27 (23-7)

4 Δίας 24 (25-22)

————————————

5 Πανμοβριακός 24 (23-12)

6 Αστέρας Τσουκαλείκων 23 (20-14)

7 Δόξα Νιφορείκων 16 (12-20)

8 Αχαιός Σαραβ. 15 (20-27)

9 Ίκαρος Πετρωτού 9 (17-34)



Β ΟΜΙΛΟΣ

1 ΑΠΣ Πάτραι 38 (29-5)

2 Θύελλα Πατρών 32 (48-8)

3 Άρης Πατρών 28 (33-11)

4 Ατρόμητος Πατρών 28 (27-15)

————————————

5 Πήγασος Μπεγ. 23 (25-21)

6 Εθνικός Πατρών/Πολυτ. 19 (20-20)

7 Πάτρα 2005 15 (18-21)

8 ΑΠΟ Αρόη 12 (20-40)

9 Αναγέννηση Πατρών 6 (13-48)



Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Αιγείρα-Ακράτα 32 (26-8)

2 Κεραυνός Α.Β. 32 (29-9)

3 Αετός Πατρών 25 (20-14)

4 Νίκη Προαστ. 24(23-13)

————————————

5 Θύελλα Αιγίου 22 (23-24)

6 Δαβουρλής 17 (16-19)

7 Καλάβρυτα 14 (16-21)

8 Αναγέννηση Ψαθ. 10 (15-27)

9 Άνω Καστρίτσι 9 (11-24)

10 Αετός Ρίου 8 (12-30)
 
© Copyright 2022 Τα πάντα για τον αθλητισμό - MarkaSport