Loading...
Σάββατο 09 Απρ 2022
Α   ΕΠΣΑ ΠΛΕΙ  ΟΦ Σκόνταψε ο  Αρης - Κοντά στον τίτλο ο ΑΠΣ Πατραι
Κλίκ για μεγέθυνση

Η 7η αγωνιστική ολοκληρώθηκε, όσον αφορά στα πλέι-οφ της Α΄κατηγορίας ΕΠΣΑ  και το Πάτραι πέρασε ξανά μόνο στην κορυφή, μια   αγωνιστική πριν το τέλος.
Ο Κεραυνός προηγήθηκε στα Προσφυγικά, με τον Σαμπανέι να αστοχεί σε πέναλτι πριν το γκολ του Γιάννη Σπανού, αλλά στην επανάληψη η ομάδα του Σταμάτη Σαρρή έφερε τούμπα το ματς και με γκολ των Γεωργόπουλου και Γραμματικόπουλου πήρε τη νίκη-χρυσάφι.

Ο Άρης Πατρών σκόνταψε στην Κάτω Αχαϊα, αφού η σκληροτράχηλη Αχαϊκή προηγήθηκε με τον Λαζανά και ο Λυμπέρης κράτησε όρθιο τον Άρη στα «χασομέρια», αλλά πλέον η ομάδα των Προσφυγικών δεν κρατά την τύχη στα χέρια της.

Στα πλέι άουτ ο Εθνικός/Πολύτεκνος πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Ίκαρου Πετρωτού, το Λιμνοχώρι λύγισε την Θύελλα Αιγίου, η οποία παρέμεινε χωρίς νίκη στη διαδικασία και ο Αχαιός επέστρεψε στις νίκες, ρίχνοντας στο καναβάτσο τα Καλάβρυτα.

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

ΠΛΕΙ- ΟΦ (7η αγωνιστική)

Πάτραι – Κεραυνός Αγ. Βασιλείου 2-1 (56’ Γεωργόπουλος, 73’ Γραμματικόπουλος/ 39’ Σπανός)

Αχαΐκή – Αρης Πατρών 1-1 (77’ Λαζανάς/93’ Λυμπέρης)

Πανμοβριακός – Θύελλα Πατρών 0-1 (53΄Γκάτσης)

Ατρόμητος Πατρών – Αετός Πατρών 2-1 (11’ Μπίτρας, 93’ Νικολάι/88’ Κλουκίνας)

Αστέρας Τσουκ. – Νίκη Προαστείου 0-4 (18’ Καϊμακάς, 33’ 38’ Καρέλας, 65’ Αντωνόπουλος)

Δόξα Παραλίας – Αιγείρα/Ακράτα 2-7 (34’ πεν. Νίκας, 61’ Βέρρας/ 11’ 36’ 53’ 72’Π. Μητρόπουλος, 56’ Σπανός 78’ Καραχάλιος, 87’ Κατσιγιάννης)

Η Βαθμολογία (σε 6 παιχνίδια)

1 Πάτραι 21 (12-5)

———————-

2 Άρης Π. 19 (17-5)

3 Θύελλα Π. 18 (12-4)

4 Αιγείρα/Ακράτα 16 (19-10)

5 Αχαϊκή 15 (10-7)

6 Κεραυνός Α.Β. 14 (13-4)

7 Νίκη Προαστείου 10 (10-7)

8 Ατρόμητος Π. 10 (6-6)

9 Δόξα Παρ. 6 (8-20)

10 Αετός Π. 4 (8-17)

11 Πανμοβριακός 3 (5-15)

12 Αστέρας Τσουκ. 1 (1-21)



PLAY OUT (5η αγωνιστική)

Iκαρος Πετρωτού – Εθνικός/Πολύτεκνος 0-1 (23’ Φραντζής)

Λιμνοχώρι – Θύελλα Αιγίου 2-0 (20’ Μούζος, 28’ Μαντάς)

Αχαιός – Καλάβρυτα 2-1 (18’ Λαζανάς, 28’ Ανδριέλλος/ 31’ Κουτρουμάνης)

ΚΥΡΙΑΚΗ 10/4

Γηπ. «Α. Κάνιστρας», 16.00: Πήγασος Μπεγουλακίου-Ανω Καστρίτσι, Σαφαρίκας.

Γηπ. Ρίου, 17.00: Αετός Ρίου-Αναγέννηση Πατρών, Ανδριανός.

Γηπ. Νιφορεΐκων, 17.00: Δόξα Νιφορεΐκων-Δαβουρλής , Πράνταλος.

Γηπ. «Α. Κάνιστρας», 18.30: Δίας -ΑΠΟ Αρόη, Παπαδόπουλος.

Ηρακλής Π.- Αναγέννηση Ψαθοπ. 0-3 α.α.

Δόξα Χαλανδρ.- Πάτρα 2005 0-3 α.α.

Η Βαθμολογία (Σε 5 ματς)

1 Λιμνοχώρι 17 (8-2)

2 Αναγέννηση Ψαθοπύργου 15 (10-4)

3 ΑΠΟ Αρόης 14 (7-1)

4 Πάτρα 2005 14 (9-5)

5 Πήγασος 12 (9-6)

6 Εθνικός/Πολύτεκνος 12 (6-3)

7 Άνω Καστρίτσι 9 (9-3)

8 Αετός Ρίου 9 (7-5)

————————————

9 Καλάβρυτα 9 (10-9)

10 Αχαιός Σαρ. 9 (8-9)

11 Ίκαρος Πετρωτού 8 (7-6)

12 Δόξα Νιφορεΐκων 8 (6-5)

13 Δαβουρλής 8 (5-5)

14 Θύελλα Αιγίου 7 (2-6)

15 Αναγέννηση Πατρών 5 (6-7)

16 Δίας 4 (2-6)

Δόξα Χαλανδρίτσας (δεν συμμετέχει)

Ηρακλής Π. (δεν συμμετέχει)
 
© Copyright 2022 Τα πάντα για τον αθλητισμό - MarkaSport