Loading...
Σάββατο 21 Ιαν 2023
Α ΕΠΣΑ  Η Θυελα το βιολι της-Εντυπωσιασε ηΔοξαΠαραλιας
Κλίκ για μεγέθυνση
Συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας της ΕΣΠ Αχαΐας, με τις αναμετρήσεις της 11ης αγωνιστικής.

Η πρωτοπόρος του Α’ Ομίλου Θύελλα Πατρών επικράτησε άνετα του Αστέρα Τσουκαλεϊκων, ενώ ξεχώρισε η εξάρα της Δόξας Παραλίας επί του Δία Σαραβαλίου.

Για τον Β’ Όμιλο είχαμε νίκες για τον Πήγασο Μπεγουλακίου και Κεραυνό Αγίου Βασιλείου, επί των Απόλλων Εγλυκάδας και Αστραπής, αντίστοιχα.

Δείτε τα αποτελέσματα των σημερινών αγώνων:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Λιμνοχώρι-Ίκαρος Λακκόπετρας 1-3

Πανμοβριακός -Ατρόμητος Λάππα 2-1

Δόξα Παραλίας-Δίας 6-1

Θύελλα Πατρών-Αστέρας Τσουκαλεΐκων 3-0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Απόλλων Εγλυκάδος-Πήγασος Μπεγουλακίου 1-2

Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Αετός/Αστραπή 2-0

Εθνικός Πατρών-Νίκη Προαστείου 0-0



Το πρόγραμμα της Κυριακής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Αστέρας Μιντ.- Δόξα Νιφορ. (15:00, Μιντιλογλίου, Δανιήλ)

Διαγόρας Βραχν.- Αχαιός Σαρ. (15:00, Βραχνεΐκων, Οικονόμου)

Ρεπό η Αχαϊκή

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Παναιγιάλειος-Αναγέννηση Ψαθόπυργου (15:00, Αιγίου, Βαβαρούτας)

Πανιώνιος Αχιλλέας- Ατρόμητος Πατρών (15:00, Αγυιας, Ζήκος)

Πάτρα 2005- Αιγείρα/Ακράτα (18:00, Προσφυγικών, Καδδάς)

Ρεπό ο Άρης Πατρών



Οι Βαθμολογίες;

Α’ Όμιλος

1 Θύελλα Π. 33 (36-7)
2. Πανμοβριακός 25 (22-8)
3. Αχαϊκή 20 (13-8)
4. Διαγόρας Βραχν. 19 (20-7)
5. Ατρόμητος Λάππα 14 (17-11)
6. Αχαιός Σαρ. 14 (12-13)
7. Δόξα Παρ. 12 (18-16)
8. Δόξα Νιφ. 11 (8-11)
9. Λιμνοχώρι 8 (7-17)
10. Αστέρας Τσουκ. 7 (8-19)
11. Αστέρας Μιντ. 7 (9-17)
12. Ίκαρος Λακκ. 7 (15-24)

13 Δίας 4 (10-30)



Β’ Όμιλος

1Άρης Πατρών 27 (24-5)

2 Παναιγιάλειος 25 (19-6)

Κεραυνός Α.Β. 24 (27-11)
4. Εθνικός Πατρών 20 (11-4)
5. Αετός/Αστραπή 17 (13-9)
6.Νίκη Προαστ. 17 (15-9)
7. Πήγασος Μπεγ. 17 (15-10)
8. Αιγείρα Ακράτα 11 (9-14)
9. Ατρόμητος Πατρών 6 (8-11)
10. Αναγέννηση Ψαθ. 6 (9-15)
11. Πάτρα 2005 5 (8-20)
12. Πανιώνιος/Αχιλ. 4 (9-25)
13. Απόλλων Εγλ. 0 (4-23)
RELATED TOPICS:MATCHΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΑΠΟΛΛΩΝ ΕΓΛΥΚΑΔΑΣ
 
 
© Copyright 2023 Τα πάντα για τον αθλητισμό - MarkaSport