Loading...
Κυριακή 05 Δεκ 2021
Α ΕΠΣΑ Ξέφυγε το Πάτραι στον 2ο ομιλο
Κλίκ για μεγέθυνση
Με φόρα το Πάτραι πέρασε απο τον Πήγασο 0-0-2 και ξέφυγε στο 2ο όμιλο. Νωρίτερα
'Αρης Πατρών και Θύελλα Πατρών έμειναν στο 0-0 στο ντέρμπι του ομίλου, 
Στον 1ο όμιλο, ο Δίας έβαλε…στοπ στην Αχαϊκή, την οποία λύγισε με 3-1 και την εκθρόνισε από την κορυφή, όπου πέρασε ξανά το Λιμνοχώρι.

Στον 3ο όμιλο, η Νίκη Προαστείου ζορίστηκε από τον Αετό Ρίου, αλλά πέρασε νικηφόρα από το Ρίο, χάρη σε γκολ των Σταματάκη και Διαμαντόπουλο, με τους γηπεδούχους να μειώνουν στο 72΄με τον Κατσιούρα.

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α ΟΜΙΛΟΣ

Δίας- Αχαϊκή 3-1

Πανμοβριακός – Αχαιός Σαρ. 0-2 (77΄Μικελάτος, 79΄Καλογερόπουλος)

Αστέρας Τσουκαλ.- Δόξα Νιφορ. 1-0 (62’ Σολωμός)

Ίκαρος Πετρωτού – Δόξα Παραλίας 1-5 (22΄Καλομοίρης/ 5’, 33’ 81’, Βέρρας, 26΄Δημακόπουλος, 88’ Λαζανάς)

Λιμνοχώρι- Δόξα Χαλανδρ. 3-0 α.α.

Β ΟΜΙΛΟΣ

Άρης Πατρών – Θύελλα Πατρών 0-0

Πήγασος – ΑΠΣ Πάτραι 0-2

Ατρόμητος Πατρών –Πάτρα 2005 2-1 (76΄, 84΄ Νικολάι/ 8’ Δημητρόπουλος)

ΑΠΟ Αρόη – Αναγέννηση Πατρών 3-0 (12΄ Κογιός, 45’ (πέν.) Δριβήλας, 90’ Δημόπουλος)

Ηρακλής Π.- Εθνικός Π./Πολύτεκνος 0-3 α.α.

Γ ΟΜΙΛΟΣ

Αετός Ρίου – Νίκη Προαστείου 1-2

Ανω Καστρίτσι – Καλάβρυτα 2-0 (27΄Ραυτόπουλος, 82’ Δουληγέρης)

Θύελλα Αιγίου – Αετός Πατρών 1-1 (54’ Διαμαντόπουλος, 60΄ Παπαχρήστος)

Δαβουρλής – Αναγέννηση Ψαθόπυργου 1-0 (75’ Σ.Πρέμπτο)

Αιγείρα/Ακράτα- Κεραυνός Α.Β. (αναβολή)



Οι Βαθμολογίες

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Λιμνοχώρι 26 (21-3)

2 Αχαϊκή 25 (26-10)

3 Δόξα Παραλίας 22 (24-13)

4 Αστέρας Τσουκαλείκων 18 (16-12)

————————————

5 Πανμοβριακός 17 (18-11)

6 Δίας 16 (19-19)

7 Δόξα Νιφορείκων 13 (11-14)

8 Αχαιός Σαραβ. 12 (17-24)

9 Ίκαρος Πετρωτού 6 (14-28)



Β ΟΜΙΛΟΣ

1 ΑΠΣ Πάτραι 31 (26-3)

2 Άρης Πατρών 24 (27-8)

3 Θύελλα Πατρών 20 (25-7)

4 Ατρόμητος Πατρών 19 (18-13)

————————————

5 Εθνικός Πατρών/Πολυτ. 18 (19-15)

6 Πήγασος Μπεγ. 16 (19-10)

7 Πάτρα 2005 15 (17-18)

8 ΑΠΟ Αρόη 9 (16-30)

9 Αναγέννηση Πατρών 6 (11-36)



Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Κεραυνός Α.Β. 26 (25-5)

2 Αιγείρα-Ακράτα 23 (22-6)

3 Αετός Πατρών 18 (15-11)

4 Νίκη Προαστ. 18 (15-8)

————————————

5 Δαβουρλής 13 (12-16)

6 Θύελλα Αιγίου 13 (17-23)

7 Καλάβρυτα 11 (11-16)

8 Αναγέννηση Ψαθ. 10 (14-20)

9 Άνω Καστρίτσι 9 (8-14)

10 Αετός Ρίου 2 (7-26)
 
© Copyright 2022 Τα πάντα για τον αθλητισμό - MarkaSport