Λίστα αντικειμένων
Κυριακή 07 Ιαν 2024
Ατρόμητος Πατρών και Νίκη Προαστείου επιβεβαίωσαν τον τίτλο του φαβορί, παρότι Ροΐτικα και Θύελλα Αιγίου αντίστοιχα τους έβαλαν δύσκολα.
Οι «πορτοκαλί» νίκησαν με 2-1, με γκολ των Γκάτση και Αγγελόπουλου, ενώ με το ίδιο σκορ πέρασε αλώβητη από το γήπεδο Πλαστήρα η ομάδα του Νίκου Πατρώνη, με «δράστες» τους Τ.Πατρώνη και Σοφιανόπουλο.
Το πανόραμα της 15ης:
Ροΐτικα- Ατρόμητος Π. 1-2
Θύελλα Π.- Διαγόρας Βρ. 2-0
Αχαιός Σαρ.- Ατρόμητος Λάππα 1-2
Πανμοβριακός- Δόξα Νιφ. 3-0
Αναγέννηση Π.- Αστέρας Τσουκ. 2-1
Δευτέρα 8/1
Αχαϊκή- Δόξα Παρ. (18:30, Α.Κάνιστρας, Γιαννόπουλος)
Β Όμιλος
Θύελλα Αιγίου- Νίκη Προαστ. 1-2
Δαβουρλής Κ.92- Αετός Ρίου 0-0
Πήγασος- Πάτραι 5-3
Άρης Π.- Αχαϊκός 2-1
Καλάβρυτα- Αιγείρα/Ακράτα 2-4
Εθνικός Π.- Κεραυνός Αγ. Βασ. 1-0
Οι Βαθμολογίες:
Α’ Όμιλος
1 Θύελλα Πατρών 38 (41-7)
2 Ατρόμητος Πατρών 36 (43-19)
3 Πανμοβριακός 35 (41-7)
4 Διαγόρας Βραχν. 30 (37-19)
———————————
5 Αχαϊκή 27 (19-10)
6 Αχαιός Σαρ. 21 (27-25)
7 Δόξα Νιφορ. 19 (21-18)
8 Ατρόμητος Λάππα 16 (19-38)
9 Ροΐτικα 11 (12-34)
10 Αστέρας Τσουκ. 8 (13-36)
11 Δόξα Παραλίας 7 (8-40)
12 Αναγέννηση Π. 5 (13-42)
Β Όμιλος
1 Άρης Πατρών 36 (44-10)
2 Πάτραι 30 (31-18)
3 Κεραυνός Αγ. Βασ. 29 (34-12)
4 Αιγείρα/Ακράτα 28 (26-19)
———————————
5 Νίκη Προαστείου 28 (40-16)
6 Εθνικός Πατρών 25 (26-14)
7 Αχαϊκός 25 (27-27)
8 Πήγασος Μπεγ. 24 (22-23)
9 Δαβουρλής 8 (13-30)
10 Καλάβρυτα 7 (15-58)
11 Θύελλα Αιγίου 7 (17-47)
12 Αετός Ρίου 7 (10-41)
Οι «πορτοκαλί» νίκησαν με 2-1, με γκολ των Γκάτση και Αγγελόπουλου, ενώ με το ίδιο σκορ πέρασε αλώβητη από το γήπεδο Πλαστήρα η ομάδα του Νίκου Πατρώνη, με «δράστες» τους Τ.Πατρώνη και Σοφιανόπουλο.
Το πανόραμα της 15ης:
Ροΐτικα- Ατρόμητος Π. 1-2
Θύελλα Π.- Διαγόρας Βρ. 2-0
Αχαιός Σαρ.- Ατρόμητος Λάππα 1-2
Πανμοβριακός- Δόξα Νιφ. 3-0
Αναγέννηση Π.- Αστέρας Τσουκ. 2-1
Δευτέρα 8/1
Αχαϊκή- Δόξα Παρ. (18:30, Α.Κάνιστρας, Γιαννόπουλος)
Β Όμιλος
Θύελλα Αιγίου- Νίκη Προαστ. 1-2
Δαβουρλής Κ.92- Αετός Ρίου 0-0
Πήγασος- Πάτραι 5-3
Άρης Π.- Αχαϊκός 2-1
Καλάβρυτα- Αιγείρα/Ακράτα 2-4
Εθνικός Π.- Κεραυνός Αγ. Βασ. 1-0
Οι Βαθμολογίες:
Α’ Όμιλος
1 Θύελλα Πατρών 38 (41-7)
2 Ατρόμητος Πατρών 36 (43-19)
3 Πανμοβριακός 35 (41-7)
4 Διαγόρας Βραχν. 30 (37-19)
———————————
5 Αχαϊκή 27 (19-10)
6 Αχαιός Σαρ. 21 (27-25)
7 Δόξα Νιφορ. 19 (21-18)
8 Ατρόμητος Λάππα 16 (19-38)
9 Ροΐτικα 11 (12-34)
10 Αστέρας Τσουκ. 8 (13-36)
11 Δόξα Παραλίας 7 (8-40)
12 Αναγέννηση Π. 5 (13-42)
Β Όμιλος
1 Άρης Πατρών 36 (44-10)
2 Πάτραι 30 (31-18)
3 Κεραυνός Αγ. Βασ. 29 (34-12)
4 Αιγείρα/Ακράτα 28 (26-19)
———————————
5 Νίκη Προαστείου 28 (40-16)
6 Εθνικός Πατρών 25 (26-14)
7 Αχαϊκός 25 (27-27)
8 Πήγασος Μπεγ. 24 (22-23)
9 Δαβουρλής 8 (13-30)
10 Καλάβρυτα 7 (15-58)
11 Θύελλα Αιγίου 7 (17-47)
12 Αετός Ρίου 7 (10-41)