Loading...
Κυριακή 16 Ιαν 2022
ΑΕΠΣΑ Νίκη ΑΠΣ στο ντέρμπι των συνονόματων!!!
Κλίκ για μεγέθυνση
Ο ΑΠΣ ΠάτραιΕεπικράτησε 1-0 της ΑΕ Πάτρα 2005 στο παιχνιδι που έκλεισε την 13ηστροφή Στα παιχνιδια της Κυριακής:

Στον 1ο όμιλο, ο Δίας αναδείχθηκε ισόπαλος με τον Πανμοβριακό, ενώ η Δόξα Νιφορέικων πήρε μεγάλη νίκη από τον Αχαιό, με γκολ στο 95’.

Στον 2ο όμιλο ο Άρης Πατρών συνέτριψε τον Εθνικό/Πολύτεκνο με 4-0, ενώ ευρεία ήταν και η επικράτηση της Νίκης Προαστείου επί της Αναγέννησης Ψαθοπύργου, με ηγέτη τον Αντωνόπουλο, που πέτυχε χατ τρικ.

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Δίας – Πανμοβριακός 1-1

Δόξα Νιφορεΐκων – Αχαιός Σαραβ. 1-0

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Άρης Πατρών – Εθνικός/Πολύτεκνος 4-0

Πάτρα 2005 –Πάτραι (Σήμερα- 17:30)

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

Αναγέννηση Ψαθοπύργου – Νίκη Προαστείου 1-4

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Ίκαρος Πετρωτού – Λιμνοχώρι 1-0 (74’ Χριστόπουλος)

Αστέρας Τσουκαλεΐκων – Δόξα Παραλίας 0-1 (32΄Βέρρας)

Δόξα Χαλανδρ.- Αχαϊκή 0-3 α.α.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Θύελλα Πατρών – Αναγέννηση Πατρών 8-0 (5΄, 65’, 68΄, 75΄, 83΄Γκάτσης, 78΄Καπίρης, 86΄, 89΄Κ.Κωνσταντινίδης)

Ατρόμητος Πατρών– ΑΠΟ Αρόη 5-1 (26΄, 59΄Χριστόπουλος, 35’ Παλούκης, 41΄Αναγνώστου, 85′ Τσάκωνας/ 30΄Θεοδωρακόπουλος)

Πήγασος Μπεγ.- Ηρακλής Π. 3-0 α.α.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Ανω Καστρίτσι – Αετός Ρίου 1-3 (37’ Μπουρνάκας/ 11΄Κατσιούρας, 30’ (πέν.), 83’ Λάγιος)

Δαβουρλής – Θύελλα Αιγίου 0-1 (65΄Καραίνδρος)

Κεραυνός Αγίου Βασιλ.– Αετός Πατρών 1-0 (64΄Ν.Τρίγκας)

Αιγείρα-Ακράτα- Καλάβρυτα 2-0 (45’ Μαγγίνας, 47 Ράμα)



ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ:

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Αχαϊκή 31 (34-10)

2 Δόξα Παραλίας 28 (27-14)

3 Λιμνοχώρι 26 (22-6)

4 Αστέρας Τσουκαλείκων 22 (19-13)

————————————

5 Δίας 21 (22-20)

6 Πανμοβριακός 21 (22-12)

7 Δόξα Νιφορείκων 16 (12-19)

8 Αχαιός Σαραβ. 12 (17-27)

9 Ίκαρος Πετρωτού 9 (15-31)



Β ΟΜΙΛΟΣ

1 ΑΠΣ Πάτραι 35 (27-4)

2 Θύελλα Πατρών 29 (42-8)

3 Άρης Πατρών 28 (32-9)

4 Ατρόμητος Πατρών 25 (24-15)

————————————

5 Πήγασος Μπεγ. 20 (23-20)

6 Εθνικός Πατρών/Πολυτ. 19 (20-20)

7 Πάτρα 2005 15 (18-21)

8 ΑΠΟ Αρόη 12 (20-34)

9 Αναγέννηση Πατρών 6 (12-46)



Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Αιγείρα-Ακράτα 32 (26-6)

2 Κεραυνός Α.Β. 32 (29-6)

3 Νίκη Προαστ. 24(22-12)

4 Αετός Πατρών 22 (18-13)

————————————

5 Θύελλα Αιγίου 19 (20-24)

6 Καλάβρυτα 14 (16-21)

7 Δαβουρλής 14 (13-18)

8 Αναγέννηση Ψαθ. 10 (15-27)

9 Άνω Καστρίτσι 9 (10-21)

10 Αετός Ρίου 5 (10-30)
 
© Copyright 2022 Τα πάντα για τον αθλητισμό - MarkaSport