Loading...
Παρασκευή 12 Νοέ 2021
Α ΕΠΣΑ :  Διήμερο με πολλά ντέρμπι  η  8η στροφή
Κλίκ για μεγέθυνση

Πολλά ντέρμπι διεξάγονται  το Σαββατοκύριακο  για την 8 η στροφή της Α΄ΕΠΣΑ κατηγορία όπου  ξεχωρίζει η μάχη κορυφής ανάμεσα σε ΑΠΣ Πάτραι και Θύελλα Πατρών.
Οι πρωτοπόροι του 2ου ομίλου θα αναμετρηθούν την Κυριακή στις 18:30 στο «Α.Κάνιστρας» και το παιχνίδι θα διευθύνει ο Αλέξανδρος Φωκάς.

Το Σάββατο στο Λιμνοχώρι η ομώνυμη ομάδα θα φιλοξενήσει τον γειτονικό Πανμοβριακό και ο Βαγγέλης Σαφαρίκας θα σφυρίξει το αμφίρροπο ματς της Δυτικής Αχαϊας για τον 1ο όμιλο.

Ατρόμητος και Εθνικός μάχονται για την 4άδα και το μεταξύ τους παιχνίδι θα διαιτητεύσει ο Χάρης Πετρόπουλος.

Τέλος στον 3ο όμιλο, ο Κεραυνός που κινεί τα νήματα στην βαθμολογία, έχει δύσκολη αποστολή με την Νίκη στο Προάστειο και εκεί θα βρίσκεται ο έμπειρος Γιώργος Παπαδόπουλος.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 13/11

Λιμνοχώρι- Πανμοβριακός (15:00- Λιμνοχωρίου- Σαφαρίκας)

Ίκαρος Πετρωτού- Αχαϊκή (15:00- Πετρωτού- Μπακόπουλος)

ΚΥΡΙΑΚΗ 14/11

Δίας- Δόξα Παραλίας (15:00- Πετρωτού- Ρουμπάνης)

Αστέρας Τσουκαλείκων- Αχαιός Σαραβ. (15:00- Βραχνείκων- Ταξιάρχης)

Δόξα Νιφορείκων- Δόξα Χαλανδρίτσας 3-0 α.α.



Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 13/11

Ατρόμητος Π.- Εθνικός Π./Πολύτ. (15:00- Ζαρουχλείκων- Πετρόπουλος)

Πήγασος Μπεγ.- ΑΠΟ Αρόης (15:00- «Α.Κάνιστρας»- Μέρμηγκας)

ΚΥΡΙΑΚΗ 14/11

Άρης Π.- Αναγέννηση Π. (16:00- «Α.Κάνιστρας»- Βαβαρούτας)

ΑΠΣ Πάτραι- Θύελλα Π. (18:30- «Α.Κάνιστρας»- Φωκάς)

Ηρακλής Π.- Πάτρα 2005 0-3 α.α.



Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 13/11

Νίκη Προαστείου -Κεραυνός Αγίου Βασιλείου (15:00- Προαστείου- Παπαδόπουλος)

Αιγείρα/Ακράτα-Αετός Πατρών (15:00- Ακράτας- Φωκάς)

Άνω Καστρίτσι-Αναγέννηση Ψαθόπυργου (15:00- Ρίου- Καμζόλας)

Δαβουρλής- Καλάβρυτα (15:00- Αγυιάς- Πράνταλος)

ΚΥΡΙΑΚΗ 14/11

Αετός Ρίου-Θύελλα Αιγίου (15:00- Ρίου- Αθανασόπουλος)



Οι Βαθμολογίες:

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Λιμνοχώρι 18 (16-2)

2 Πανμοβριακός 16 (17-5)

3 Αχαϊκή 16 (15-4)

4 Δίας 13 (14-13)

————————————

5 Δόξα Παραλίας 10 (10-9)

6 Αστέρας Τσουκαλείκων 9 (10-10)

7 Δόξα Νιφορείκων 9 (7-10)

8 Αχαιός Σαραβ. 8 (8-14)

9 Ίκαρος Πετρωτού 2 (8-17)



Β ΟΜΙΛΟΣ

1 Θύελλα Πατρών 19 (25-6)

2 ΑΠΣ Πάτραι 19 (17-3)

3 Άρης Πατρών 14 (15-5)

4 Ατρόμητος Πατρών 12 (11-8)

————————————

5 Πήγασος Μπεγ. 12 (15-8)

6 Εθνικός Πατρών/Πολυτ. 12 (14-11)

7 Πάτρα 2005 6 (7-13)

8 ΑΠΟ Αρόη 6 (11-22)

9 Αναγέννηση Πατρών 3 (7-23)



Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Κεραυνός Α.Β. 19 (20-4)

2 Αιγείρα-Ακράτα 16 (12-2)

3 Νίκη Προαστ. 13 (13-7)

4 Αετός Πατρών 13 (9-6)

————————————

5 Καλάβρυτα 10 (11-11)

6 Θύελλα Αιγίου 8 (11-17)

7 Δαβουρλής 6 (6-11)

8 Αναγέννηση Ψαθ. 6 (8-13)

9 Άνω Καστρίτσι 5 (5-12)

10 Αετός Ρίου 2 (5-16)

RELATED TOPICS:MATCH
 
© Copyright 2022 Τα πάντα για τον αθλητισμό - MarkaSport