Loading...
Κυριακή 21 Νοέ 2021
A  ΕΠΣΑΣπουδαία «τρίποντα» για Αχαϊκή και Αετό Πατρών
Κλίκ για μεγέθυνση

Μεγάλο ματς έγινε στην Κάτω Αχαγιά και η Αχαϊκή επικράτησε του Αχαιού με 4-3 στο πιο θεαματικό παιχνίδι της ημέρας για την 9η στροφή της Α΄ΕΠΣΑ.
Το Λιμνοχώρι λύγισε τον Δία με 1-0, χάρη σε γκολ του Γκότση και έτσι οι δύο ομάδες συνεχίζουν την συγκατοίκηση στην κορυφή του 1ου ομίλου. Στον 3ο όμιλο, ο Αετός Πατρών με ανατροπή λύγισε την Αναγέννηση Ψαθοπύργου με 3-2, σε ένα επίσης παιχνίδι με πολύ σασπένς, ενώ η Αιγείρα/Ακράτα πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Θύελλας Αιγίου.

Στον 2ο όμιλο, η Πάτρα 2005 έκλεισε με ευρεία νίκη τον 1ο Γύρο, αφού ξεπέρασε το εμπόδιο της Αναγέννησης Πατρών με 4-1 και στις 17:30 ξεκίνησε το ματς Εθνικός Πατρών- Θύελλα Πατρών, που ήταν και τελευταίο χρονικά στην 9η πράξη.

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Αχαϊκή-Αχαιός Σαραβαλίου 4-3

Δίας- Λιμνοχώρι 0-1

Πανμοβριακός- Αστέρας Τσουκαλείκων (Αναβολή)

Δόξα Παραλίας- Δόξα Νιφορείκων (Αναβολή)

Ίκαρος Πετρωτού- Δόξα Χαλανδρ. 3-0 α.α.

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Πάτρα 2005 Αναγέννηση Πατρών 4-1

Εθνικός Π./Πολύτεκνος- Θύελλα Πατρών (17:30-ΣΗΜΕΡΑ)

ΑΠΟ Αρόης- Άρης Πατρών 1-3

Ατρόμητος Πατρών- Πήγασος Μπεγ. 1-1

Ηρακλής Π.- Πάτραι 0-3 α.α.

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Θύελλα Αιγίου-Αιγείρα/Ακράτα 1-3

Αναγέννηση Ψαθοπύργου- Αετός Πατρών 2-3

Δαβουρλής- Αετός Ρίου 4-0

Άνω Καστρίτσι- Νίκη Προαστείου 0-0

Καλάβρυτα- Κεραυνός Α.Β 0-3



Οι Βαθμολογίες:

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Λιμνοχώρι 22 (18-3)

2 Αχαϊκή 22 (23-7)

3 Πανμοβριακός 17 (18-6)

4 Δόξα Παραλίας 13 (14-11)

————————————

5 Δίας 13 (16-18)

6 Δόξα Νιφορείκων 12 (10-10)

7 Αστέρας Τσουκαλείκων 9 (10-10)

8 Αχαιός Σαραβ. 8 (11-18)

9 Ίκαρος Πετρωτού 5 (11-21)



Β ΟΜΙΛΟΣ

1 ΑΠΣ Πάτραι 25 (21-3)

2 Άρης Πατρών 20 (24-6)

3 Θύελλα Πατρών 19 (25-7)

4 Πήγασος Μπεγ. 16 (19-10)

————————————

5 Ατρόμητος Πατρών 16 (14-9)

6 Εθνικός Πατρών/Πολυτ. 12 (14-13)

7 Πάτρα 2005 12 (14-14)

8 ΑΠΟ Αρόη 6 (13-28)

9 Αναγέννηση Πατρών 3 (8-33)



Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Κεραυνός Α.Β. 23 (23-4)

2 Αιγείρα-Ακράτα 20 (17-5)

3 Αετός Πατρών 17 (14-10)

4 Νίκη Προαστ. 15 (13-7)

————————————

5 Θύελλα Αιγίου 11 (14-20)

6 Καλάβρυτα 11 (11-14)

7 Δαβουρλής 10 (10-11)

8 Αναγέννηση Ψαθ. 9 (12-17)

9 Άνω Καστρίτσι 6 (6-14)

10 Αετός Ρίου 2 (5-22)
 
© Copyright 2022 Τα πάντα για τον αθλητισμό - MarkaSport