Loading...
Κυριακή 28 Νοέ 2021
Α ΕΠΣΑ ΗΜεγάλη νίκη η Αχαϊκή
Κλίκ για μεγέθυνση
 Η Αχαϊκή επικράτησε επί του Πανμοβριακού με 2-0 στο πιο σημαντικό παιχνίδι από την 10η και κουτσουρεμένη, λόγω αναβολών, αγωνιστική στην Α΄κατηγορία.
Μούζος και Λαζανάς έστειλαν την ομάδα του Γιώργου Λαγού στην κορυφή του 1ου ομίλου, αφού στο έτερο ντέρμπι της Δυτικής Αχαϊας, Δόξα Νιφορείκων και Λιμνοχώρι κόλλησαν στο μηδέν.

Στον 3ο όμιλο, η Αναγέννηση Ψαθοπύργου τσίμπησε τον πόντο από την Θύελλα Αιγίου στο 92΄, χάρη σε γκολ του Τελέγκου και στον 2ο όμιλο η Πάτρα 2005 λύγισε τον ΑΠΟ Αρόης με 2-0.

Αυτήν την ώρα (17:30) διεξάγεται το ντέρμπι Άρης-Ατρόμητος.

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

Δόξα Νιφορεΐκων – Λιμνοχώρι 0-0

Αχαϊκή- Πανμοβριακός 2-0

Αχαιός Σαρ.– Ίκαρος Πετρωτού 2-2 (22’, 52’ Μικελάτος, 68΄ Γαβριήλ, 86΄Λαμπρόπουλος)

Αστέρας Τσουκαλεΐκων – Δίας 0-0 (οριστική διακοπή στο 40΄)

Δόξα Παραλίας- Δόξα Χαλανδρ. 3-0 α.α.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Πάτρα 2005- ΑΠΟ Αρόης 2-0

Πάτραι- Εθνικός Π./Πολύτεκνος 2-0 (1΄Δημητρακόπουλος, 63΄Γραμματικόπουλος)

Άρης Πατρών- Ατρόμητος Πατρών (Σε εξέλιξη (17:30)- «Α.Κάνιστρας»- Καδδάς)

Θύελλα Πατρών- Πήγασος Μπεγ. (Αναβολή)

Ηρακλής Π.- Αναγέννηση Π. 0-3 α.α.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Αναγέννηση Ψαθοπύργου – Θύελλα Αιγίου 2-2

Αιγείρα/Ακράτα – Δαβουρλής 5-1 (42΄, 45΄, 63΄Σπανός, 73΄(αυτ.) Πολίτης, 88΄Ξύδης/ 12΄Κουμπουρλής)

Κεραυνός Αγίου Βασιλ.- Αετός Ρίου 2-1 (25΄, 55΄Καραχανίδης/ 78΄Παπαχριστόπουλος)

Νίκη Προαστείου- Καλάβρυτα 1-2 (14΄Πατρώνης/ 19΄Τσαβαλάς, 33΄Γκλαβάς) Διακοπή στο ημίχρονο

Αετός Πατρών- Άνω Καστρίτσι 0-0 (διακοπή στο ημίχρονο)



Οι Βαθμολογίες

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Αχαϊκή 25 (25-7)

2 Λιμνοχώρι 23 (18-3)

3 Δόξα Παραλίας 19 (19-12)

4 Πανμοβριακός 17 (18-8)

————————————

5 Δίας 13 (16-18)

6 Δόξα Νιφορείκων 13 (11-13)

7 Αστέρας Τσουκαλείκων 12 (14-12)

8 Αχαιός Σαραβ. 9 (15-24)

9 Ίκαρος Πετρωτού 6 (13-23)



Β ΟΜΙΛΟΣ

1 ΑΠΣ Πάτραι 28 (23-3)

2 Άρης Πατρών 20 (24-6)

3 Θύελλα Πατρών 19 (25-7)

4 Πήγασος Μπεγ. 16 (19-10)

————————————

5 Ατρόμητος Πατρών 16 (14-9)

6 Εθνικός Πατρών/Πολυτ. 15 (16-15)

7 Πάτρα 2005 15 (16-16)

8 ΑΠΟ Αρόη 6 (13-30)

9 Αναγέννηση Πατρών 6 (11-33)



Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Κεραυνός Α.Β. 26 (25-5)

2 Αιγείρα-Ακράτα 23 (22-6)

3 Αετός Πατρών 17 (14-10)

4 Νίκη Προαστ. 14 (13-7)

————————————

5 Θύελλα Αιγίου 12 (16-22)

6 Καλάβρυτα 11 (11-14)

7 Αναγέννηση Ψαθ. 10 (14-19)

8 Δαβουρλής 10 (11-16)

9 Άνω Καστρίτσι 6 (6-14)

10 Αετός Ρίου 2 (6-24)
 
© Copyright 2022 Τα πάντα για τον αθλητισμό - MarkaSport