Λίστα αντικειμένων
Κυριακή 05 Δεκ 2021
Με φόρα το Πάτραι πέρασε απο τον Πήγασο 0-0-2 και ξέφυγε στο 2ο όμιλο. Νωρίτερα
'Αρης Πατρών και Θύελλα Πατρών έμειναν στο 0-0 στο ντέρμπι του ομίλου,
Στον 1ο όμιλο, ο Δίας έβαλε…στοπ στην Αχαϊκή, την οποία λύγισε με 3-1 και την εκθρόνισε από την κορυφή, όπου πέρασε ξανά το Λιμνοχώρι.
Στον 3ο όμιλο, η Νίκη Προαστείου ζορίστηκε από τον Αετό Ρίου, αλλά πέρασε νικηφόρα από το Ρίο, χάρη σε γκολ των Σταματάκη και Διαμαντόπουλο, με τους γηπεδούχους να μειώνουν στο 72΄με τον Κατσιούρα.
Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:
Α ΟΜΙΛΟΣ
Δίας- Αχαϊκή 3-1
Πανμοβριακός – Αχαιός Σαρ. 0-2 (77΄Μικελάτος, 79΄Καλογερόπουλος)
Αστέρας Τσουκαλ.- Δόξα Νιφορ. 1-0 (62’ Σολωμός)
Ίκαρος Πετρωτού – Δόξα Παραλίας 1-5 (22΄Καλομοίρης/ 5’, 33’ 81’, Βέρρας, 26΄Δημακόπουλος, 88’ Λαζανάς)
Λιμνοχώρι- Δόξα Χαλανδρ. 3-0 α.α.
Β ΟΜΙΛΟΣ
Άρης Πατρών – Θύελλα Πατρών 0-0
Πήγασος – ΑΠΣ Πάτραι 0-2
Ατρόμητος Πατρών –Πάτρα 2005 2-1 (76΄, 84΄ Νικολάι/ 8’ Δημητρόπουλος)
ΑΠΟ Αρόη – Αναγέννηση Πατρών 3-0 (12΄ Κογιός, 45’ (πέν.) Δριβήλας, 90’ Δημόπουλος)
Ηρακλής Π.- Εθνικός Π./Πολύτεκνος 0-3 α.α.
Γ ΟΜΙΛΟΣ
Αετός Ρίου – Νίκη Προαστείου 1-2
Ανω Καστρίτσι – Καλάβρυτα 2-0 (27΄Ραυτόπουλος, 82’ Δουληγέρης)
Θύελλα Αιγίου – Αετός Πατρών 1-1 (54’ Διαμαντόπουλος, 60΄ Παπαχρήστος)
Δαβουρλής – Αναγέννηση Ψαθόπυργου 1-0 (75’ Σ.Πρέμπτο)
Αιγείρα/Ακράτα- Κεραυνός Α.Β. (αναβολή)
Οι Βαθμολογίες
Α ΟΜΙΛΟΣ
1 Λιμνοχώρι 26 (21-3)
2 Αχαϊκή 25 (26-10)
3 Δόξα Παραλίας 22 (24-13)
4 Αστέρας Τσουκαλείκων 18 (16-12)
————————————
5 Πανμοβριακός 17 (18-11)
6 Δίας 16 (19-19)
7 Δόξα Νιφορείκων 13 (11-14)
8 Αχαιός Σαραβ. 12 (17-24)
9 Ίκαρος Πετρωτού 6 (14-28)
Β ΟΜΙΛΟΣ
1 ΑΠΣ Πάτραι 31 (26-3)
2 Άρης Πατρών 24 (27-8)
3 Θύελλα Πατρών 20 (25-7)
4 Ατρόμητος Πατρών 19 (18-13)
————————————
5 Εθνικός Πατρών/Πολυτ. 18 (19-15)
6 Πήγασος Μπεγ. 16 (19-10)
7 Πάτρα 2005 15 (17-18)
8 ΑΠΟ Αρόη 9 (16-30)
9 Αναγέννηση Πατρών 6 (11-36)
Γ ΟΜΙΛΟΣ
1 Κεραυνός Α.Β. 26 (25-5)
2 Αιγείρα-Ακράτα 23 (22-6)
3 Αετός Πατρών 18 (15-11)
4 Νίκη Προαστ. 18 (15-8)
————————————
5 Δαβουρλής 13 (12-16)
6 Θύελλα Αιγίου 13 (17-23)
7 Καλάβρυτα 11 (11-16)
8 Αναγέννηση Ψαθ. 10 (14-20)
9 Άνω Καστρίτσι 9 (8-14)
10 Αετός Ρίου 2 (7-26)
'Αρης Πατρών και Θύελλα Πατρών έμειναν στο 0-0 στο ντέρμπι του ομίλου,
Στον 1ο όμιλο, ο Δίας έβαλε…στοπ στην Αχαϊκή, την οποία λύγισε με 3-1 και την εκθρόνισε από την κορυφή, όπου πέρασε ξανά το Λιμνοχώρι.
Στον 3ο όμιλο, η Νίκη Προαστείου ζορίστηκε από τον Αετό Ρίου, αλλά πέρασε νικηφόρα από το Ρίο, χάρη σε γκολ των Σταματάκη και Διαμαντόπουλο, με τους γηπεδούχους να μειώνουν στο 72΄με τον Κατσιούρα.
Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:
Α ΟΜΙΛΟΣ
Δίας- Αχαϊκή 3-1
Πανμοβριακός – Αχαιός Σαρ. 0-2 (77΄Μικελάτος, 79΄Καλογερόπουλος)
Αστέρας Τσουκαλ.- Δόξα Νιφορ. 1-0 (62’ Σολωμός)
Ίκαρος Πετρωτού – Δόξα Παραλίας 1-5 (22΄Καλομοίρης/ 5’, 33’ 81’, Βέρρας, 26΄Δημακόπουλος, 88’ Λαζανάς)
Λιμνοχώρι- Δόξα Χαλανδρ. 3-0 α.α.
Β ΟΜΙΛΟΣ
Άρης Πατρών – Θύελλα Πατρών 0-0
Πήγασος – ΑΠΣ Πάτραι 0-2
Ατρόμητος Πατρών –Πάτρα 2005 2-1 (76΄, 84΄ Νικολάι/ 8’ Δημητρόπουλος)
ΑΠΟ Αρόη – Αναγέννηση Πατρών 3-0 (12΄ Κογιός, 45’ (πέν.) Δριβήλας, 90’ Δημόπουλος)
Ηρακλής Π.- Εθνικός Π./Πολύτεκνος 0-3 α.α.
Γ ΟΜΙΛΟΣ
Αετός Ρίου – Νίκη Προαστείου 1-2
Ανω Καστρίτσι – Καλάβρυτα 2-0 (27΄Ραυτόπουλος, 82’ Δουληγέρης)
Θύελλα Αιγίου – Αετός Πατρών 1-1 (54’ Διαμαντόπουλος, 60΄ Παπαχρήστος)
Δαβουρλής – Αναγέννηση Ψαθόπυργου 1-0 (75’ Σ.Πρέμπτο)
Αιγείρα/Ακράτα- Κεραυνός Α.Β. (αναβολή)
Οι Βαθμολογίες
Α ΟΜΙΛΟΣ
1 Λιμνοχώρι 26 (21-3)
2 Αχαϊκή 25 (26-10)
3 Δόξα Παραλίας 22 (24-13)
4 Αστέρας Τσουκαλείκων 18 (16-12)
————————————
5 Πανμοβριακός 17 (18-11)
6 Δίας 16 (19-19)
7 Δόξα Νιφορείκων 13 (11-14)
8 Αχαιός Σαραβ. 12 (17-24)
9 Ίκαρος Πετρωτού 6 (14-28)
Β ΟΜΙΛΟΣ
1 ΑΠΣ Πάτραι 31 (26-3)
2 Άρης Πατρών 24 (27-8)
3 Θύελλα Πατρών 20 (25-7)
4 Ατρόμητος Πατρών 19 (18-13)
————————————
5 Εθνικός Πατρών/Πολυτ. 18 (19-15)
6 Πήγασος Μπεγ. 16 (19-10)
7 Πάτρα 2005 15 (17-18)
8 ΑΠΟ Αρόη 9 (16-30)
9 Αναγέννηση Πατρών 6 (11-36)
Γ ΟΜΙΛΟΣ
1 Κεραυνός Α.Β. 26 (25-5)
2 Αιγείρα-Ακράτα 23 (22-6)
3 Αετός Πατρών 18 (15-11)
4 Νίκη Προαστ. 18 (15-8)
————————————
5 Δαβουρλής 13 (12-16)
6 Θύελλα Αιγίου 13 (17-23)
7 Καλάβρυτα 11 (11-16)
8 Αναγέννηση Ψαθ. 10 (14-20)
9 Άνω Καστρίτσι 9 (8-14)
10 Αετός Ρίου 2 (7-26)