Loading...
Κυριακή 19 Δεκ 2021
ΑΕΠΣΑ Κερδισμένοι  Αχαϊκή, Θύελλα , Κεραυν'ος ΑΒ
Κλίκ για μεγέθυνση
Αχαϊκή και Κεραυνός Αγίου Βασιλείου λύγισαν εύκολα Δόξα Νιφορείκων και Αναγέννηση Ψαθοπύργου αντίστοιχα και βρίσκονται στις κορυφές των βαθμολογιών σε 1ο και 3ο όμιλο.Στο μεγλο παιχνίδι του 2ου ομίλου η ΄λυελλα Πατρων πέρασςε με ανατροπή απο την Α.Ε. Πάρτρα 2005 1-2 και μείωσε στούς 6 β. την διαφορά με το Πάτραι που προηγε'ίται.

Το ντέρμπι ανάμεσα σε Εθνικό και Πήγασο έληξε ισόπαλο με 1-1, όσον αφορά στον 2ο όμιλο, ενώ η Θύελλα Αιγίου έριξε στο καναβάτσο το αξιόμαχο Άνω Καστρίτσι και πλησίασε πιο κοντά στην άνετη παραμονή.

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:

Α ΟΜΙΛΟΣ

Αχαϊκή- Δόξα Νιφορείκων 5-0

Β ΟΜΙΛΟΣ

Εθνικός/Πολύτ.- Πήγασος Μπεγ. 1-1

Πάτρα 2005- Θύελλα Π. (17:30- «Α.Κάνιστρας»- Αντωνίου)

Γ ΟΜΙΛΟΣ

Θύελλα Αιγίου- Άνω Καστρίτσι 2-1

Αναγέννηση Ψαθόπ.- Κεραυνός Α.Β. 0-3

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου:

Αχαιός Σαρ.- Δίας 0-2

Δόξα Παραλίας- Λιμνοχώρι 2-1 (53΄Φωτόπουλος, 83΄Βέρρας/ 77’ (πέν.) Λιβάνης

Πανμοβριακός- Ίκαρος Πετρωτού 3-0 (22΄Γραμματικόπουλος, 30΄Αθανασόπουλος, 35΄Κολιτσιδάκης)

Δόξα Χαλανδρ.- Αστέρας Τσουκαλ. 0-3 α.α.

Β΄ΟΜΙΛΟΣ

Αναγέννηση Π.-Ατρόμητος Π. 1-2 (61΄Π.Φραντζής/ 15΄Νικολάι, 39΄Παπαγεωργίου)

ΑΠΣ Πάτραι- Άρης Π. 1-1 (45΄Δημητρακόπουλος/ 32΄Γράβαλος)

Ηρακλής Π.- ΑΠΟ Αρόης 0-3 α.α.

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ

Νίκη Προαστ.- Αιγείρα-Ακράτα 0-1 (45΄Καλέλλης)

Αετός Π.- Δαβουρλής 1-1 (27΄Κλουκίνας/ 16΄Γασπαρινάτος)

Καλάβρυτα- Αετός Ρίου (αναβολή)



ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ:

Α ΟΜΙΛΟΣ

1 Αχαϊκή 28 (31-10)

2 Λιμνοχώρι 26 (22-5)

3 Δόξα Παραλίας 25 (26-14)

4 Αστέρας Τσουκαλείκων 22 (19-12)

————————————

5 Δίας 20 (21-19)

6 Πανμοβριακός 20 (21-11)

7 Δόξα Νιφορείκων 13 (11-19)

8 Αχαιός Σαραβ. 12 (17-26)

9 Ίκαρος Πετρωτού 6 (14-31)



Β ΟΜΙΛΟΣ

1 ΑΠΣ Πάτραι 32 (26-4)

2Θύελλα Πατρών 26(34-8)
3 Άρης Πατρών 25 (28-9)

4 Ατρόμητος Πατρών 22 (20-14)

————————————

5 Εθνικός Πατρών/Πολυτ. 19 (20-16)

6 Πήγασος Μπεγ. 17 (20-20)

7 Πάτρα 2005 15 (18-20)

8 ΑΠΟ Αρόη 12 (19-30)

9 Αναγέννηση Πατρών 6 (12-38)



Γ ΟΜΙΛΟΣ

1 Κεραυνός Α.Β. 29 (28-5)

2 Αιγείρα-Ακράτα 26 (23-6)

3 Αετός Πατρών 22 (18-12)

4 Νίκη Προαστ. 21(18-11)

————————————

5 Θύελλα Αιγίου 16 (19-24)

6 Δαβουρλής 14 (13-17)

7 Καλάβρυτα 11 (13-19)

8 Αναγέννηση Ψαθ. 10 (14-23)

9 Άνω Καστρίτσι 9 (9-18)

10 Αετός Ρίου 2 (7-26)
 
© Copyright 2022 Τα πάντα για τον αθλητισμό - MarkaSport