Λίστα αντικειμένων
Κυριακή 20 Φεβ 2022
Ολοκληρώθηκε η κανονική διάρκεια στο φετινό πρωτάθλημα τςη Α΄ΕΠΣΑ κατηγορίας με την 18η αγωνιστική.
Ο Ατρόμητος με το 2-2 στο ντέρμπι με τον Πήγασο, πήρε την 4η θέση του 2ου ομίλου και θα δώσει το παρόν στα πλέι-οφ.
Επίσης ο Άρης τερμάτισε 2ος στον ίδιο όμιλο, κερδίζοντας 1-0 τον ΑΠΟ Αρόης και στον 3ο όμιλο Αετός και Δαβουρλής αναδείχθηκαν ισόπαλοι στο Ρίο, σε αδιάφορο βαθμολογικά ματς.
Την Τρίτη (22/2) στις 12:00 θα τελεστεί η κλήρωση σε πλέι-οφ και πλέι-άουτ στα γραφεία της ΕΠΣ Αχαϊας.
Τα αποτελέσματα και τελικές βαθμολογίες:
Α ΟΜΙΛΟΣ
Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Πανμοβριακός 2-0 (22’ Αθανασόπουλος, 31’ Τογαντζής)
Λιμνοχώρι-Δίας 1-0 (81΄Καρίτσα)
Αχαιός Σαραβαλίου-Αχαϊκή 0-2 (11΄Κατσίνας, 71΄Καζαντζής)
Δόξα Νιφορεΐκων-Δόξα Παραλίας 5-1 (25΄, 70’ Κοσιώνης, 34΄Νταλάπας, 40΄Παππάς, 83’ Ανδρικόπουλος/ 61΄Βέρρας)
Δόξα Χαλανδρ.- Ίκαρος Πετρωτού 0-3 α.α.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Άρης Πατρών – ΑΠΟ Αρόης 1-0 (30΄Δασουράς)
Πήγασος Μπεγουλακίου – Ατρόμητος Πατρών 2-2 (26΄Αποσκίτης, 78΄Μπαρλάς – 37΄πεν. Αναγνώστου, 70΄Λαζαρίδης)
Θύελλα Πατρών-Εθνικός/Πολύτεκνος 2-1 (5’ Κατριβέσης, 12΄Γκάτσης/ 18΄Αναγνωστόπουλος)
Αναγέννηση Πατρών-Πάτρα 2005 1-2 (17΄Γκοτσόπουλος/ 67΄Προσκεφαλάς, 84΄πέν. Αβραμόπουλος)
Πάτραι- Ηρακλής Π. 3-0 α.α.
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
Αετός Ρίου – Δαβουρλής 1-1 (20΄Παπαχριστόπουλος – 35΄Πολίτης)
Αιγείρα/Ακράτα -Θύελλα Αιγίου 3-1 (52’, 60΄ Π.Μητρόπουλος, 90’ Σπανός/ 6΄Καραϊνδρος)
Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Καλάβρυτα 1-0 (58΄Σπανός)
Αετός Πατρών-Αναγέννηση Ψαθόπυργου 4-0 (20΄Καραπιπέρης, 65’ Θεοφάνης, 72΄Παπαχρήστος, 85΄Κλουκίνας)
Νίκη Προαστίου-Άνω Καστρίτσι 1-0 (71΄Καρέλας)
Οι βαθμολογίες
Α ΟΜΙΛΟΣ
1 Αχαϊκή 42 (44-11)
2 Δόξα Παραλίας 33 (36-23)
3 Αστέρας Τσουκαλείκων 33 (27-16)
4 Πανμοβριακός 31 (29-16)
————————————
5 Λιμνοχώρι 31 (25-10)
6 Δίας 27 (29-30)
7 Δόξα Νιφορείκων 28 (23-21)
8 Αχαιός Σαραβ. 19 (23-32)
9 Ίκαρος Πετρωτού 12 (21-42)
Β ΟΜΙΛΟΣ
1 ΑΠΣ Πάτραι 50 (36-5)
2 Άρης Πατρών 40 (42-12)
3 Θύελλα Πατρών 39 (53-10)
4 Ατρόμητος Πατρών 33 (30-18)
———————————
5 Πήγασος Μπεγ. 30 (39-28)
6 Πάτρα 2005 27 (29-28)
7 Εθνικός Πατρών/Πολυτ. 23 (25-26)
8 ΑΠΟ Αρόη 12 (21-49)
9 Αναγέννηση Πατρών 7 (16-59)
Γ ΟΜΙΛΟΣ
1 Αιγείρα-Ακράτα 44 (39-11)
2 Κεραυνός Α.Β. 44 (35-11)
3 Αετός Πατρών 32 (31-19)
4 Νίκη Προαστ. 31 (29-15)
————————————
5 Θύελλα Αιγίου 27 (26-28)
6 Δαβουρλής 21 (20-26)
7 Αναγέννηση Ψαθ. 16 (22-35)
8 Καλάβρυτα 16 (20-30)
9 Άνω Καστρίτσι 12 (14-34)
10 Αετός Ρίου 9 (15-39)
RELATED TOPICS:MATCHADVERTISEMENT
Ο Ατρόμητος με το 2-2 στο ντέρμπι με τον Πήγασο, πήρε την 4η θέση του 2ου ομίλου και θα δώσει το παρόν στα πλέι-οφ.
Επίσης ο Άρης τερμάτισε 2ος στον ίδιο όμιλο, κερδίζοντας 1-0 τον ΑΠΟ Αρόης και στον 3ο όμιλο Αετός και Δαβουρλής αναδείχθηκαν ισόπαλοι στο Ρίο, σε αδιάφορο βαθμολογικά ματς.
Την Τρίτη (22/2) στις 12:00 θα τελεστεί η κλήρωση σε πλέι-οφ και πλέι-άουτ στα γραφεία της ΕΠΣ Αχαϊας.
Τα αποτελέσματα και τελικές βαθμολογίες:
Α ΟΜΙΛΟΣ
Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Πανμοβριακός 2-0 (22’ Αθανασόπουλος, 31’ Τογαντζής)
Λιμνοχώρι-Δίας 1-0 (81΄Καρίτσα)
Αχαιός Σαραβαλίου-Αχαϊκή 0-2 (11΄Κατσίνας, 71΄Καζαντζής)
Δόξα Νιφορεΐκων-Δόξα Παραλίας 5-1 (25΄, 70’ Κοσιώνης, 34΄Νταλάπας, 40΄Παππάς, 83’ Ανδρικόπουλος/ 61΄Βέρρας)
Δόξα Χαλανδρ.- Ίκαρος Πετρωτού 0-3 α.α.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Άρης Πατρών – ΑΠΟ Αρόης 1-0 (30΄Δασουράς)
Πήγασος Μπεγουλακίου – Ατρόμητος Πατρών 2-2 (26΄Αποσκίτης, 78΄Μπαρλάς – 37΄πεν. Αναγνώστου, 70΄Λαζαρίδης)
Θύελλα Πατρών-Εθνικός/Πολύτεκνος 2-1 (5’ Κατριβέσης, 12΄Γκάτσης/ 18΄Αναγνωστόπουλος)
Αναγέννηση Πατρών-Πάτρα 2005 1-2 (17΄Γκοτσόπουλος/ 67΄Προσκεφαλάς, 84΄πέν. Αβραμόπουλος)
Πάτραι- Ηρακλής Π. 3-0 α.α.
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
Αετός Ρίου – Δαβουρλής 1-1 (20΄Παπαχριστόπουλος – 35΄Πολίτης)
Αιγείρα/Ακράτα -Θύελλα Αιγίου 3-1 (52’, 60΄ Π.Μητρόπουλος, 90’ Σπανός/ 6΄Καραϊνδρος)
Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Καλάβρυτα 1-0 (58΄Σπανός)
Αετός Πατρών-Αναγέννηση Ψαθόπυργου 4-0 (20΄Καραπιπέρης, 65’ Θεοφάνης, 72΄Παπαχρήστος, 85΄Κλουκίνας)
Νίκη Προαστίου-Άνω Καστρίτσι 1-0 (71΄Καρέλας)
Οι βαθμολογίες
Α ΟΜΙΛΟΣ
1 Αχαϊκή 42 (44-11)
2 Δόξα Παραλίας 33 (36-23)
3 Αστέρας Τσουκαλείκων 33 (27-16)
4 Πανμοβριακός 31 (29-16)
————————————
5 Λιμνοχώρι 31 (25-10)
6 Δίας 27 (29-30)
7 Δόξα Νιφορείκων 28 (23-21)
8 Αχαιός Σαραβ. 19 (23-32)
9 Ίκαρος Πετρωτού 12 (21-42)
Β ΟΜΙΛΟΣ
1 ΑΠΣ Πάτραι 50 (36-5)
2 Άρης Πατρών 40 (42-12)
3 Θύελλα Πατρών 39 (53-10)
4 Ατρόμητος Πατρών 33 (30-18)
———————————
5 Πήγασος Μπεγ. 30 (39-28)
6 Πάτρα 2005 27 (29-28)
7 Εθνικός Πατρών/Πολυτ. 23 (25-26)
8 ΑΠΟ Αρόη 12 (21-49)
9 Αναγέννηση Πατρών 7 (16-59)
Γ ΟΜΙΛΟΣ
1 Αιγείρα-Ακράτα 44 (39-11)
2 Κεραυνός Α.Β. 44 (35-11)
3 Αετός Πατρών 32 (31-19)
4 Νίκη Προαστ. 31 (29-15)
————————————
5 Θύελλα Αιγίου 27 (26-28)
6 Δαβουρλής 21 (20-26)
7 Αναγέννηση Ψαθ. 16 (22-35)
8 Καλάβρυτα 16 (20-30)
9 Άνω Καστρίτσι 12 (14-34)
10 Αετός Ρίου 9 (15-39)
RELATED TOPICS:MATCHADVERTISEMENT