Σάββατο 19 Οκτ 2019
Α ΕΠΣΑ : Τεράστια διπλά Δόξα Παραλίας και Αετός Πατρών

Μεγάλες συγκινήσεις πρόσφεραν τα Σαββατιάτικα  παιχνίδια της 6ης αγωνιστικής στην Α’ Κατηγορία, με μεγάλες ανατροπές και αρκετά τέρματα.

Μεγάλα διπλά πήραν Δόξα Παραλίας και Αετός Πατρών, ενώ ο Ατρόμητος κατάφερε στο 95′ λεπτό να αποδράσει από το «Κ. Ζάρρας» στο παιχνίδι με την ΑΕ Πάτρα.

Μεγάλη νίκη για τον Δαβουρλή επί του Άρη Πατρών, στο 95′ λεπτό με πέναλτι, όπως και για Αναγέννηση και Λιμνοχώρι με το ίδιο σκορ του 2-1.

Αναλυτικά είχαμε :

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α’ Όμιλος

Λιμνοχώρι-Δίας Σαραβαλίου 2-1 (30′, 67′ πεν. Κουκής / 34′ Βαλσαμής)

Αναγέννηση-Πήγασος Μπεγουλακίου 2-1 (67′ Ζαφειρόπουλος, 51′ Τζελέπης / 44′ Χρονόπουλος)

ΑΕ Πάτρα 2005-Ατρόμητος Πατρών 3-4 (25′, 32′ Ρηγόπουλος, 81′ Τσιούστας / 21′, 49′, 94′ Ανδρεόπουλος, 40′ Γραμματικόπουλος)

Χαμένο πέναλτι : 40′ Ανδρεόπουλος (δοκάρι και στην συνέχεια γκόλ απο Γραμματικόπουλο)

Πανμοβριακός-Δόξα Παραλίας 2-3 (81′ Γκέκα, 63′ Φωτόπουλος / 15′ Σταυριανόπουλος, 40′ πεν., 86′ Σπυρόπουλος)

Β΄ Όμιλος

Κεραυνός Αγ. Βασιλείου-Θύελλα Αιγίου 3-2 (23′ Φραντζής, 33′ πεν. Ζαφειρόπουλος, 85′ Τρίγκας / 30′ Λιάτος, 57′ )