Loading...
Δευτέρα 29 Νοέ 2021
Β ΕΠΣΑ : Ολοκληρώθηκε η 8 η αγωνιστική
Κλίκ για μεγέθυνση
Ολοκληρώθηκε η 8η πράξη στην Β΄κατηγορία, αλλά ιδίως στον 2ο όμιλο οι αναβολές έκαναν αισθητή την παρουσία τους.
Στον 1ο όμιλο, ο Πυρσός νίκησε την Αστραπή και έπιασε προσωρινά κορυφή, αφού ο Ατρόμητος Λάππα έχει 2 ματς λιγότερα, ενώ ματσάρα έγινε στο Άτλας-Δάφνη, με την ομάδα του Βασίλη Μπαλατή να προηγείται με 3-1 και την αντίστοιχη του Σάκη Κατσαντούλα να ισοφαρίζει σε 3-3. «Ξέσπασε» με 6 γκολ στον Ολυμπιακό ο Ίκαρος Λακκόπετρας, ενώ η Γαλήνη είχε εύκολο απόγευμα με τα Καμίνια. Ο Πείρος έβαλε…φρένο στη φορμαρισμένη Περιβόλα με 2-0.

Στον 2ο όμιλο, το ντέρμπι μεταξύ Πανιώνιου Αχιλλέα και Αχιλλέα Καμαρών αναδείχθηκε ισόπαλο και χωρίς τέρματα. Ο ΠΑΟΚ Πάτρας πέτυχε την 1η νίκη του επί της Αυτόνομης στο ντεμπούτο του Ανδρέα Σέρρου στον πάγκο.

Τα αποτελέσματα-σκόρερ-βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Καμίνια- Γαλήνη 1-4 (24΄Χ.Κανελλόπουλος / 30΄Φωτόπουλος, 35΄Παπαδάτος, 55′, 68′ Κολλάρος)

Πείρος Ισώματος- Περιβόλα 2-0 (71’ Καραϊσκος, 76΄Κυριακόπουλος)

Πυρσός- Αστραπή Ψαρ. 3-1 (52΄Α.Σκούτας, 65΄Π.Μαχμούντ, 87΄Κ. Μαχμούντ / 60′ Τσάμης)

Άτλας- Δάφνη Π. 3-3 (35΄, 50΄Χριστόπουλος, 44′ Θοδωρής / 46΄Σωτηρόπουλος, 55΄Μάρκου, 87′ Ρόδης)

Ίκαρος Λακκόπετρας- Ολυμπιακός Π. 6-0 (1΄, 50΄Παναγόπουλος, 33′ Σαμικός, 78′ Αναγνωστόπουλος, 86′ Μαρινόπουλος, 88′ Παναγιωτόπουλος)

Φαραϊκός- Σταροχώρι 0-1 διακόπηκε στο 20΄ (3’ Γ.Αντωνακόπουλος)

Ατρόμητος Λάππα- Αχαϊκός (8/12)

Λέων Αλ.- Αστέρας Μιντιλ. 0-3 α.α.



Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Πετεινοί – Φλόγα Ροδιάς 1-2 διακόπηκε στο 38’ (11’ Δ.Καλόφωνος/ 33’ Κατσαούνης, 37΄Χριστόπουλος Γ.)

ΑΕ Αιγίου – Αργυρά 0-0

ΠΑΟΚ Πάτρας- Αυτόνομη 1-0 (85΄Γραμματικόπουλος)

Πανιώνιος/Αχιλλέας – Αχιλλέας Καμαρών 0-0

Αστέρας Τέμενης – ΑΕ Δρεπάνου (Αναβολή)

Φοίνικας Ζήριας – Ζαβλάνι (Αναβολή)

Αβυθος – Απόλλων Εγλυκάδας (Αναβολή)

Ρεπό: Απόλλων Αιγίου



Οι βαθμολογίες:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

1 Πυρσός Π. 19 (17-7)

2 Ατρόμητος Λάππα 18 (16-3)

3 Γαλήνη 17 (13-2)

4 Πείρος Ισώματος 17 (16-7)

5 Άτλας 16 (19-11)

6 Ικαρος Λακ. 14 (16-5)

7 Αχαϊκός 13 (12-11)

8) Αστέρας Μιντ. 12 (17-4)

9 Σταροχώρι 11 (14-12)

10 Περιβόλα 8 (5-13)

11 Ολυμπιακός Π. 7 (7-15)

12 Καμίνια 6 (10-25)

13 Αστραπή Ψ. 5 (4-12)

14 Δάφνη Π. 5 (9-18)

15 Φαραικός 4 (6-12)



Β ΟΜΙΛΟΣ

1 Αχιλλέας Καμ. 18 (19-7)

2 Απόλλων Εγλ. 14 (17-7)

3 Δρέπανο 13 (21-10)

4 Πανιώνιος Αχιλ. 13 (19-10)

5 Φλόγα Ρόδιας 13 (16-11)

6 ΑΕ Αιγίου 13 (8-7)

7 Αργυρά Π. 11 (11-6)

8 Απόλλων Συν. 9 (8-14)

9 Ζαβλάνι 8 (15-10)

10 Αστήρ Τέμενης 7 (10-10)

11 Πετεινοί 7 (14-24)

12 Φοίνικας Ζήρ. 6 (14-18)

13 Άβυθος Αιγ. 5 (5-7)

14 ΠΑΟΚ Πατρών 5 (8-17)

15 Αυτόνομη 3 (5-33)
 
© Copyright 2022 Τα πάντα για τον αθλητισμό - MarkaSport