Loading...
Πέμπτη 30 Απρ 2020
Γ ΕΘΝΙΚΗ Οι πρωταθλητές των Ενώσεων
Κλίκ για μεγέθυνση
Μετά την οριστική διακοπή των πρωταθλημάτων των ενώσεων, ας δούμε ποιες ομάδες ανακηρύσσονται πρωταθλήτριες από τις Ενώσεις.

Στην αρχική προκήρυξη της Γ΄ Εθνικής αναφέρεται για άνοδο από τις ενώσεις 53 ομάδες συν 3 τις δευτεραθλήτριες από τις 3 ιδρύτριες,δηλαδή σύνολο 56 ομάδες. Βέβαια αρκετές ενώσεις πιέζουν και για τον δευτεραθλητή, ωστέ να μην υπάρξουν αδικίες μετά τη διακοπή που προέκυψε.

Αυτές είναι οι 53 πρωτοπόρες ομάδες των βαθμολογικών πινάκων των ενώσεων:

ΕΠΣ Έβρου: Α.Ε.Διδυμότειχου

ΕΠΣ Θράκης: Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου

ΕΠΣ Ξάνθης: Αναγέννηση Θαλασιάς
ΕΠΣ Δράμας : ΑΕ Αμπελοκήπων
ΕΠΣ Καβάλας : Mέγας Αλέξανδρος Ορφανίου
ΕΠΣ Σερρών : Εθνικός Σιδηροκάστρου
ΕΠΣ Κιλκίς : Αναγέννηση Πλαγιάς
ΕΠΣ Μακεδονίας : Εθνικός Σόχου
ΕΠΣ Χαλκιδικής : Όλυνθος Ολύνθου
ΕΠΣ Πέλλας : Εθνικός Γιαννιτσών
ΕΠΣ Ημαθίας : ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας
ΕΠΣ Πιερίας : Εθνικός Νέου Κεραμιδίου
ΕΠΣ Φλώρινας : Ερμής Αμυνταίου
ΕΠΣ Καστοριάς : Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
ΕΠΣ Κοζάνης : ΦΣ Κοζάνη
ΕΠΣ Γρεβενών : Κτηνοτροφικός Αστέρας Καλλιράχης
ΕΠΣ Τρικάλων : ΠΟ Φήκης
ΕΠΣ Καρδίτσας : Απόλλων Μακρυχωρίου
ΕΠΣ Λάρισας : Αετός Μακρυχωρίου
ΕΠΣ Θεσσαλίας : Δήμητρα Ευξεινούπολης
ΕΠΣ Ηπείρου : Θύελλα Κατσίκας
ΕΠΣ Θεσπρωτίας :Θυάμις Καστριού
ΕΠΣ Πρέβεζας / Λευκάδας : Θύελλα Μοναστηρακίου
ΕΠΣ Άρτας : Σκούφας Κομποτίου
ΕΠΣ Κέρκυρας : ΟΦΑΜ
ΕΠΣ Φθιώτιδας : Οπόυντιος Μαρτίνου
ΕΠΣ Εύβοιας :Ηρακλής Ψαχνών
ΕΠΣ Φωκίδας : Φωκικός
ΕΠΣ Ευρυτανίας : ΑΠΟΚ Το Βελούχι
*ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας : Αμβρακικός Λουτρού
ΕΠΣ Κεφαλληνίας/Ιθάκης : Παλληξουριακός
ΕΠΣ Βοιωτίας : Αμβρυσέας ΑΠΟ
ΕΠΣ Αθηνών : Χαραυγιακός,Ρουφ
ΕΠΣ Πειραιά : Προοδευτική, ΑΙΑΣ Σαλαμίνας
ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής : Κυανούς Αστήρ Βάρης
ΕΠΣ Δυτικής Αττικής :Πανελευσινιακός
ΕΠΣ Κορινθίας : Ατρόμητος Χιλιομοδίου
ΕΠΣ Αχαΐας :Παναιγιάλειος, Αχαική*
ΕΠΣ Αργολίδας: Κορωνίς Κοιλάδας

ΕΠΣ Αρκαδίας :Ερμής Μελιγούς
ΕΠΣ Ηλείας : Αίας Γαστούνης
ΕΠΣ Μεσσηνίας :Πάμισσος Μεσσήνης
ΕΠΣ Λακωνίας : Άρης Σκαλας
ΕΠΣ Δωδεκανήσου : ΑΕ Δίας
ΕΠΣ Σάμου : ΑΨΕΣ Πυθαγόρας
ΕΠΣ Κυκλάδων : Πανναξιακός
ΕΠΣ Λέσβου :Αετός Λουτρων
ΕΠΣ Χίου :ΑΠΕ Μικρασιατική
ΕΠΣ Ζακύνθου : Εθνικός Σκουλικάδου

ΕΠΣ Χανίων: Άρης Σούδας
ΕΠΣ Ρεθύμνου : Αστέρας Ρεθύμνου
ΕΠΣ Ηρακλείου :Δαμάστα
ΕΠΣ Λασιθίου : ΑΕ Νεάπολης
 
© Copyright 2022 Τα πάντα για τον αθλητισμό - MarkaSport