Loading...
Τετάρτη 29 Νοέ 2017
ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ: Τα βλέμματα στο «Κ. Ζάρρας»
Κλίκ για μεγέθυνση

Ο Αχαιός υποδέχεται στις 3 μ.μ. τα Καμίνια σε εξ αναβολής αναμέτρηση του Α’ ομίλου της Β’ Κατηγορίας

 

Σήμερα η αρμόδια επιτροπή πρωταθλημάτων της ΕΠΣ Αχαΐας όρισε να διεξαχθούν ορισμένες από τις αναμετρήσεις που αναβλήθηκαν την Κυριακή λόγω του αιφνίδιου θανάτου του ποδοσφαιριστή του ΑΠΣ Πάτραι και μέλους του Δ.Σ. του Συνδέσμου Ερασιτεχνών Ποδοσφαιριστών Αχαΐας, Σπύρου Αβράμη.

 

Στο σημερινό πρόγραμμα υπάρχουν δύο ματς από τον Α’ όμιλο της Β’ Κατηγορίας, δύο ματς από τον Α’ όμιλο της Γ’ Κατηγορίας, ένα από τον Β’ όμιλο της Γ’ Κατηγορίας και ένα ματς Κυπέλλου για την 5η φάση του θεσμού.

 

Στον Α’ όμιλο της Β’ Κατηγορίας ξεχωρίζει το παιχνίδι ανάμεσα στον Αχαιό και τα Καμίνια το οποίο θα διευθύνει ο Σπύρος Παππάς με βοηθούς τους Κώστα Ταξιάρχη και Ελένη Αβραμοπούλου. Για τον ίδιο όμιλο ενδιαφέρον παρουσιάζει και η αναμέτρηση του Τριταιικού με τον Ωλενιακό με διαιτητή τον Κώστα Οικονόμου και βοηθούς τους Σταύρο Ντελή και Ανδρέα Μαργαρώνη.

 

Επίσης σήμερα θα διεξαχθεί ο αγώνας Κυπέλλου ανάμεσα στην Αναγέννηση Πατρών και την Κ20 του Παναιγιαλείου. Διαιτητής της συνάντησης θα είναι ο Αλέξανδρος Φωκάς με βοηθούς τους Αντώνη Γκοτσόπουλο και Παναγιώτη Θανόπουλο.

 

Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα έχει ως εξής:

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3 μ.μ.)

 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

 

Γήπ. «Κ. Ζάρρας»: Αχαιός Σαραβαλίου-Καμίνια, Παναγιώτης Τιμολέων

 

Γήπ. Σταυροδρομίου: Τριταιικός-Ωλενιακός, Γεωργία Ντάβλα

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3 μ.μ.)

 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

 

Γήπ. Άρλας: Άρλα-Ηρακλής Πατρών, Νίκος Μιχαλόπουλος

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

 

Γήπ. Αγυιάς: Σπάρτακος-Α.Ε.Κ. Πατρών, Σπύρος Παλαιολόγος

 

ΚΥΠΕΛΛΟ

 

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 2:30μ.μ.: Αναγέννηση Πατρών-Παναιγιάλειος

 

ΑΥΡΙΟ

 

Αύριο Πέμπτη έχουν οριστεί δύο ακόμα αναμετρήσεις, μια από τον Α’ όμιλο και μια από τον Β’. Συγκεκριμένα ο Αστέρας υποδέχεται τον Δία με διαιτητή τον Γιάννη Ιωαννίδη ενώ η Δάφνη Πατρών υποδέχεται τα Ψηλαλώνια με διαιτητή τον Νίκο Χρονά.

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (3 μ.μ.)

 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

 

Γήπ. Μιντιλογλίου: Αστέρας Μιντιλογλίου-Δίας Σαραβαλίου, Γιάννης Ιωαννίδης

 

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων: Δάφνη – Ψηλαλώνια, Νίκος Χρονάς.

 
© Copyright 2022 Τα πάντα για τον αθλητισμό - MarkaSport