Λίστα αντικειμένων
Δευτέρα 09 Ιαν 2023
Με τους αγώνες της 1ης αγωνιστικής του Β΄ γύρου συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Ανδρών όπου ηττήθηκαν και τρεις εκπρόσωποι της ΕΣΚΑ-Η. Αναλυτικά:
1ος Όμιλος
Αποτελέσματα
ΑΟ Πήγασος Θυρέας-ΑΟ Νήαρ Ηστ 57-79
ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»-ΣΚ Καλαμάτα 67-77
ΑΟ Ερμιονίδας-ΑΕ Γλαύκου Έσπερου 83-69
ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-ΚΑΠ 70-62
ΑΟ Καλαμάτα 1980-Παναχαϊκή ΓΕ 85-82 (παρ.)
ΕΑ Προμηθέας 2014-ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων (11/1)
Βαθμολογία (σε 12 αγώνες)
1. ΑΟ Νήαρ Ηστ 21 (9-3)
2. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 20 (8-4)
3. ΚΑΠ 20 (8-4)
4. Παναχαϊκή ΓΕ 20 (8-4)
————————————————-
5. ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 20 (8-4)
6. ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 19 (8-3)
7. ΣΚ Καλαμάτα 19 (7-5)
8. ΑΟ Καλαμάτα 1980 18 (6-6)
9. ΑΟ Ερμιονίδας 15 (3-9)
10. AO Αχαΐας «Η Γαλήνη» 14 (2-10)
11. ΕΑ Προμηθέας 2014 14 (3-8)
12. ΑΟ Πήγασος Θυρέας 12 (1-10)
Αναλυτικά οι αγώνες
ΑΟ Ερμιονίδας-ΑΕ Γλαύκου Έσπερου 83-69
Δεκάλεπτα: 23-19, 44-32, 63-53, 83-69
Διαιτητές: Πολάτογλου, Σίμα
Ερμιονίδα (Καλαϊτζάκης): Αγγελής 3, Όργκεστ 22, Κατσαβέλης 3(1), Χονδρόπουλος 16(3), Πούλης Α. 8, Ιωάννου 9(2), Κοντογιάννης 5(1), Πουλής Ι. 7.
Γλαύκος (Γκοργκόλης): Σακελλαρόπουλος 5(1), Σερέτης 2, Σταθόπουλος 4, Ροκανάς 13(2), Θωμόπουλος, Πανόπουλος, Κουνάδης 2, Καραγγελής 9(1), Αγγελόπουλος 6(2), Αργυρόπουλος Χρ. 2, Μπόγρης 18, Κρέμιτς 8.
ΑΟ Πήγασος Θυρέας-ΑΟ Νήαρ Ηστ 57-79
Δεκάλεπτα: 17-14, 31-36, 40-52, 57-79
Διαιτητές: Λιόνας, Παπαδόπουλος Νικ.
Πήγασος (Γεννιάς): Μαντίκος, Ταβάνι 3, Καρράς, Κόκκορης 8(1), Κοψαύτης 18(3), Διαμαντόγιαννης, Mίλιτς 13, Μαυριάς 7(1), Μεσσίνης 2, Κιουρτζίδης 6, Πασολάρι.
Νήαρ Ηστ (Καραμπάς, Σκέντζος): Μπαρμπας7(1), Τσέλιος 10(2), Καραμίντζος 7, Τηλιόπουλος, Αουτερβάαλ, Κουπίδης 27(6), Οικονόμου 7, Νικολαΐδης, Δημητρίου 4, Γιανναλέτσος 9, Καψάλης, Φουστέρης 8.
ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-ΚΑΠ 70-62
Δεκάλεπτα: 13-14, 33-24, 49-45, 70-62
Διαιτητές: Λιαρομμάτης, Πλέγας
Δίωνας (Θεοδωρόπουλος): Μουρατίδης 14(2), Κίτσος, Πελεκάνος 21(1), Καμαρινός 3(1), Τζαγισβίλι 7, Καστανιώτης, Πολιτόπουλος 21(4), Κούνας 4, Γιαννόπουλος.
Νήαρ Ηστ (Χατζηπανηγύρης): Φωτητζόγλου 7(1), Παπανικολόπουλος 14(2), Αγόρης 11(3), Παπαπέτρος, Πρόφκα 8, Παπαθανασίου, Παππάς 19(3), Παρασκευόπουλος 3.
ΑΟ Καλαμάτα 1980-Παναχαϊκή ΓΕ 85-82 (παρ.)
Δεκάλεπτα: 25-16, 39-35, 57-49, 74-74 (κ.α.), 85-82
Διαιτητές: Γαραντζιώτης, Δημουλάς
Καλαμάτα ΄80 (Κορογώνας): Μουργής 13(1), Βούλγαρης 16, Σκοπέτος 17(1), Μπαλόπουλος 17(2), Παυλόπουλος 2, Χρονόπουλος 8(2), Αλοίμονος 6, Ανδριανόπουλος 2, Πετρόπουλος 4.
Παναχαϊκή (Ζίζηλας): Τριπολίδης 2, Νικολάου 15, Βουρνάς 20, Μαναβόπουλος 10, Γκόβας 32(3), Βανδώρος 3, Λυμπερέας, Λαμπρόπουλος, Κούτρας.
ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»-ΣΚ Καλαμάτα 67-77
Δεκάλεπτα: 17-18, 33-39, 50-64, 67-77
Διαιτητές: Περδετζόγλου, Σπυριδάκης
Γαλήνη (Γιαννόπουλος): Βεργανελάκης 3, Εφέπουλος 9(1), Κάλλης 6, Παπαβασιλόπουλος 16(1), Καραγιάννης 8, Πίκιος 21(4), Χριστοδουλόπουλος Δ., Σούντρης, Τριανταφύλλου, Σπύρου 4, Χρήστου.
Καλαμάτα (Νώντας): Καραβανάς 9(1), Μπαλής 17(2), Περρωτής 16, Οικονομίδης 9(1), Καλογερόπουλος 13(1), Μαργέλης, Μανωλάκης 5, Διαμαντόπουλος 8(1), Γκιγκαούρι, Παπαντωνίου.
Επόμενη αγωνιστική (13η, 15/1)
ΑΟ Νήαρ Ηστ-ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»
ΣΚ Καλαμάτα-ΑΟ Ερμιονίδας
ΑΕ Γλαύκου Έσπερου-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς
ΚΑΠ-ΑΟ Καλαμάτα 1980
Παναχαϊκή ΓΕ-ΕΑ Προμηθέας 2014
ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων-ΑΟ Πήγασος Θυρέας
1ος Όμιλος
Αποτελέσματα
ΑΟ Πήγασος Θυρέας-ΑΟ Νήαρ Ηστ 57-79
ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»-ΣΚ Καλαμάτα 67-77
ΑΟ Ερμιονίδας-ΑΕ Γλαύκου Έσπερου 83-69
ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-ΚΑΠ 70-62
ΑΟ Καλαμάτα 1980-Παναχαϊκή ΓΕ 85-82 (παρ.)
ΕΑ Προμηθέας 2014-ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων (11/1)
Βαθμολογία (σε 12 αγώνες)
1. ΑΟ Νήαρ Ηστ 21 (9-3)
2. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 20 (8-4)
3. ΚΑΠ 20 (8-4)
4. Παναχαϊκή ΓΕ 20 (8-4)
————————————————-
5. ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 20 (8-4)
6. ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 19 (8-3)
7. ΣΚ Καλαμάτα 19 (7-5)
8. ΑΟ Καλαμάτα 1980 18 (6-6)
9. ΑΟ Ερμιονίδας 15 (3-9)
10. AO Αχαΐας «Η Γαλήνη» 14 (2-10)
11. ΕΑ Προμηθέας 2014 14 (3-8)
12. ΑΟ Πήγασος Θυρέας 12 (1-10)
Αναλυτικά οι αγώνες
ΑΟ Ερμιονίδας-ΑΕ Γλαύκου Έσπερου 83-69
Δεκάλεπτα: 23-19, 44-32, 63-53, 83-69
Διαιτητές: Πολάτογλου, Σίμα
Ερμιονίδα (Καλαϊτζάκης): Αγγελής 3, Όργκεστ 22, Κατσαβέλης 3(1), Χονδρόπουλος 16(3), Πούλης Α. 8, Ιωάννου 9(2), Κοντογιάννης 5(1), Πουλής Ι. 7.
Γλαύκος (Γκοργκόλης): Σακελλαρόπουλος 5(1), Σερέτης 2, Σταθόπουλος 4, Ροκανάς 13(2), Θωμόπουλος, Πανόπουλος, Κουνάδης 2, Καραγγελής 9(1), Αγγελόπουλος 6(2), Αργυρόπουλος Χρ. 2, Μπόγρης 18, Κρέμιτς 8.
ΑΟ Πήγασος Θυρέας-ΑΟ Νήαρ Ηστ 57-79
Δεκάλεπτα: 17-14, 31-36, 40-52, 57-79
Διαιτητές: Λιόνας, Παπαδόπουλος Νικ.
Πήγασος (Γεννιάς): Μαντίκος, Ταβάνι 3, Καρράς, Κόκκορης 8(1), Κοψαύτης 18(3), Διαμαντόγιαννης, Mίλιτς 13, Μαυριάς 7(1), Μεσσίνης 2, Κιουρτζίδης 6, Πασολάρι.
Νήαρ Ηστ (Καραμπάς, Σκέντζος): Μπαρμπας7(1), Τσέλιος 10(2), Καραμίντζος 7, Τηλιόπουλος, Αουτερβάαλ, Κουπίδης 27(6), Οικονόμου 7, Νικολαΐδης, Δημητρίου 4, Γιανναλέτσος 9, Καψάλης, Φουστέρης 8.
ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-ΚΑΠ 70-62
Δεκάλεπτα: 13-14, 33-24, 49-45, 70-62
Διαιτητές: Λιαρομμάτης, Πλέγας
Δίωνας (Θεοδωρόπουλος): Μουρατίδης 14(2), Κίτσος, Πελεκάνος 21(1), Καμαρινός 3(1), Τζαγισβίλι 7, Καστανιώτης, Πολιτόπουλος 21(4), Κούνας 4, Γιαννόπουλος.
Νήαρ Ηστ (Χατζηπανηγύρης): Φωτητζόγλου 7(1), Παπανικολόπουλος 14(2), Αγόρης 11(3), Παπαπέτρος, Πρόφκα 8, Παπαθανασίου, Παππάς 19(3), Παρασκευόπουλος 3.
ΑΟ Καλαμάτα 1980-Παναχαϊκή ΓΕ 85-82 (παρ.)
Δεκάλεπτα: 25-16, 39-35, 57-49, 74-74 (κ.α.), 85-82
Διαιτητές: Γαραντζιώτης, Δημουλάς
Καλαμάτα ΄80 (Κορογώνας): Μουργής 13(1), Βούλγαρης 16, Σκοπέτος 17(1), Μπαλόπουλος 17(2), Παυλόπουλος 2, Χρονόπουλος 8(2), Αλοίμονος 6, Ανδριανόπουλος 2, Πετρόπουλος 4.
Παναχαϊκή (Ζίζηλας): Τριπολίδης 2, Νικολάου 15, Βουρνάς 20, Μαναβόπουλος 10, Γκόβας 32(3), Βανδώρος 3, Λυμπερέας, Λαμπρόπουλος, Κούτρας.
ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»-ΣΚ Καλαμάτα 67-77
Δεκάλεπτα: 17-18, 33-39, 50-64, 67-77
Διαιτητές: Περδετζόγλου, Σπυριδάκης
Γαλήνη (Γιαννόπουλος): Βεργανελάκης 3, Εφέπουλος 9(1), Κάλλης 6, Παπαβασιλόπουλος 16(1), Καραγιάννης 8, Πίκιος 21(4), Χριστοδουλόπουλος Δ., Σούντρης, Τριανταφύλλου, Σπύρου 4, Χρήστου.
Καλαμάτα (Νώντας): Καραβανάς 9(1), Μπαλής 17(2), Περρωτής 16, Οικονομίδης 9(1), Καλογερόπουλος 13(1), Μαργέλης, Μανωλάκης 5, Διαμαντόπουλος 8(1), Γκιγκαούρι, Παπαντωνίου.
Επόμενη αγωνιστική (13η, 15/1)
ΑΟ Νήαρ Ηστ-ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»
ΣΚ Καλαμάτα-ΑΟ Ερμιονίδας
ΑΕ Γλαύκου Έσπερου-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς
ΚΑΠ-ΑΟ Καλαμάτα 1980
Παναχαϊκή ΓΕ-ΕΑ Προμηθέας 2014
ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων-ΑΟ Πήγασος Θυρέας