Κυριακή 18 Οκτ 2020
Γ ΕΘΝΙΚΗ ΜΠΑΣΚΕΤ: Με το δεξί Παναχαϊκή και Αίλολος Αγυιάς
Στην Πατρα κράτησε το ροζ φύλλο η Παναχαϊκή, η οποία πήρε τη νίκη της Αμαλιάδας στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος και έδειξε από νωρίς τις προθέσεις της για την συνέχεια. Η ομάδα του Θανάση Λιονα κάνοντας ένα εξαιρετικό πρώτο δεκάλεπτο πήρε τα ηνία στο σκορ, τα οποία και διατήρησε μέχρι την ολοκλήρωση της αναμέτρησης παρά την προσπάθεια των παικτών του Νιπεργιάλη. Αξίζει να αναγερθεί ότι η ΑΣΣΑ παραπονιέται για τη διαιτησία του Ζακεστίδη που φόρτωσε με εύκολα φάουλ τους παίκτες τους.

Nικηφόρα πέρασε από την «Αποθήκη» o Αίολος Αγυιάς, ο οποίος επικράτησε του Γλαύκου με 83-77. Οι φιλοξενούμενοι μπαίνοντας δυνατά στο παιχνίδι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα και παρά την προσπάθεια ων παίκτων του Σπύρου Γκοργόλη για ανατροπή (έτρεξαν ένα 27-17 στο τρίτο δεκάλεπτα) παρεμηναν μπρωστά και πανηγύρισαν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής.
Η ΕΑΠ ηττήθηκε εντός έδρας απο την ΕΑΠ  πληρόνοντας την  πολύ κακή τρίτη περίοδο  χάνοντας 48-79.