Δευτέρα 27 Μάρ 2023
Παναχαϊκή  Κολησε με τα Χανια 0-0
Παναχαϊκή μπορεί να μην αισθάνεται απόλυτα ικανοποιημένη με το 0-0 απέναντι στα Χανιά, αλλά από την στιγμή που αγωνίστηκε με 10 παίκτες από το 54′ λόγω αποβολής του Νίκου Κωνσταντακόπουλου με 2η κίτρινη κάρτα, κατάφερε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας. Οι κοκκινόμαυροι έχασαν πέναλτι με τον Μυτίδη στο 8′ που απέκρουσε ο γκολκίπερ των Χανίων, Καλογεράκης με διπλή επέμβαση.

Παναχαϊκή-Χανιά 0-0 ΤΕΛΙΚΟ

Φάσεις αγώνα:

8′ ΧΑΜΕΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ: Ο Καλογεράκης έπιασε το πέναλτι του Μυτίδη, ενώ στην επαναφορά πάλι ο Καλογεράκης απέκρουσε το σουτ του Μυτίδη. Το πέναλτι είχε κερδίσει ο Μπουρλάκης σε ανατροπή του από τον Σερβιλάκη.

14′ Αδύναμο πλασέ του Αλεξόπουλου λίγο έξω από τη μικρή περιοχή, μπλόκαρε ο Καλογεράκης.

17′ Κεφαλιά του Κωνσταντακόπουλου, μπλόκαρε ο Καλογεράκης.

22′ Kακό σουτ του Τριμμάτη, η μπάλα ψηλά άουτ.

23′ Καλό σουτ του Κατσούρι, έδιωξε ο Θεοδωράκης.

24′ ΔΟΚΑΡΙ: Σέντρα σουτ του Μπουρσέλη από τα αριστερά η μπάλα στο δοκάρι της εστίας της Παναχαϊκής!

24′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Κωνσταντακόπουλο που ανέτρεψε τον Μπουτσάκη οριακά στην περιοχή..

25′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Μάναλη για σκληρό μαρκάρισμα στον Τοπάλ.

31′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Σαρρή για κράτημα στον Μυτίδη.

41′ Aντεπίθεση των Χανίων, ο Μάναλης έσπασε στα αριστερά στον Μανουσάκη και εκείνος με ένα ψχιλοκρεμαστό σουτ παραλίγο να σκοράρει για τους φιλοξενούμενους.

42′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Αλεξόπουλο για μαρκάρισμα στον Κατσούρι.

49′ Φάση διαρκείας με Τριμμάτη, Αλεξόπουλο και Λινάρδου το σουτ του τελευταίου κόντραρε και πέρασε κόρνερ..

51′ Συνθήματα κατά του Δρόσου, που βρίσκεται στο γήπεδο!

54′ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Φάουλ του Κωνσταντακόπουλου μετά από μαρκάρισμα στον Μπουτσάκη και δεύτερη κίτρινη κάρτα – αποβολή για τον παίκτη της Παναχαϊκής.

57′ Φάουλ του Μπουρσέλη από αριστερά, στο β’ δοκάρι ο Μανουσάκης έκανε το σουτ στην μικρή περιοχή σχεδόν, απέκρουσε σωτήρια ο Θεοδωράκης…

61′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Κόλα για φάουλ στον Λινάρδο

84′ Σουτ του Λεμονή η μπάλα άουτ.

Παναχαϊκή (Παπαδόπουλος): Θεοδωράκης, Τοπάλ, Τριμμάτης (63′ Στεργίδης), Τσακμάκης, Λαρέα, Κωνσταντακόπουλος, Μπουρλάκης (85′ Π. Καρακλάιτς), Λινάρδος (85′ Χαντί), Αλεξόπουλος, Μυτίδης (56′ Ν. Καρακλάιτς), Τσιάρας.

Χανιά (Μαναρώλης – Λαμπράκης): Καλογεράκης, Μπάτζιος, Σαρρής (90′ Σέχου), Σερβιλάκης, Κατσούρι (79′ Μαρτσάκης), Μπουτσάκης (70′ Ναζίμ), Λεμονής, Μπουρσέλης (79′ Ιατρούδης), Μανουσάκης, Κόλα (70′ Κοκκίνης), Μάναλης.

Διαιτητής: Αλαμπέης (Αθηνών)
Βοηθοί: Τσολακίδης (Αθηνών), Νικολάου (Αθηνών)

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 16ης αγωνιστικής του Β΄ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2:

25/3 Προοδευτική – ΠΑΟ Ρουφ 2-1
25/3 ΑΕΚ Β΄ – Απόλλων Σμύρνης 0-2
ΤΕΛΙΚΟ Παναχαϊκή – Χανιά 0-0
Ηρόδοτος – Καλαμάτα 1-2: 46′ πεν. Λεβιτσάνιν – 21′ 82′ Ρόβας