Δευτέρα 15 Απρ 2024
Μεγάλη νίκη η Παναχαϊκή, 1-0 το Αιγάλεω
Με το γκολ του Ζαμόρα στο 17′ η Παναχαϊκή νίκησε το Αιγάλεω στην Πάτρα και βλέπει παραμονή , αφού ανέβηκε 3η και έχει στα χέρια της. Πρωταγωνιστής και ο Κολοβούρης που απόσώβησε 2 γκολ. Κρίσιμο το επόμενο παιχνίδι στην Κρήτη με αντίπαλο τον Γιούχτα, έβαλε “φωτιά” ο Παναθηναϊκός Β’ που νίκησε 1-0 τον Ολυμπιακό Β’ στο Ρέντη και τον στέλνει πιθανότατα στην Γ’ Εθνική! Ο Διαγόρας νίκησε 1-0 τον Γιούχτα και είναι φαβορί για το 1 εισιτήριο παραμονής.

Παναχαϊκή – Αιγάλεω 1-0 (18′ Ζαμόρα)

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ:

2′ Φάουλ του Ζέκοφ, μπλόκαρε ο Κυρίτσης.

10′ Σουτ του Αλιμπέ, μπλοκάρε ο Κυρίτσης.

12′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Νταβιώτη για πάτημα στον Αλιμπέ

14′ Η Παναχαϊκή σκοράρει με τον Ζαμόρα, από ωραία σέντρα του Ζέκοφ και κεφαλιά αλλά ο Ρεντίφης ακυρώνει το γκολ ως επιθετικό φάουλ!

15′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Σε Χαραλαμπίδη και Γκοτσόπουλο.

18′ ΓΚΟΛ: Κόρνερ Μασούρα, καρφωτή κεφαλιά του Ζαμόρα και 1-0 για την Παναχαϊκή!

19′ Φάουλ Ζέκοφ από μακριά, κεφαλιά Μπαρέ, στην αγκαλιά του Κυρίτση

28′ Σουτ αδύναμο του Νταβιώτη, μπλόκαρε ο Κολοβούρης.

30′ Σουτ του Γαρυφαλιά, άουτ.

Δεν κράτησε καθυστερήσεις ο Ρεντίφης!

46′ ΑΛΛΑΓΗ: Ναζίμ αντί Νταβιώτη.

49” Σκληρό φάουλ του Βάρκα με τα δύο πόδια δε δίνει ούτε κίτρινη ο Ρεντίφης

52′ Σουτ του Μπαρέ, άουτ.

55′ Σουτ του Μπουλλάρι τρομερή απόκρουση ο Κολοβούρης σε κόρνερ!

57′ ΑΛΛΑΓΗ: Μίσκου και Μπάμπης εντός, Κωνσταντακόπουλος και Ραμίρεζ εκτός.

63′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Σε Ντε Τόμας και Μπάμπη

68′ ΑΛΛΑΓΗ: Αλιμπέ εκτός, εντός ο Γαϊτανίδης

70′ Σουτ του Ντε Ολιβέιρα, η μπάλα έσκασε σε λακούβα αλλά δεν αιφνιδίασε τον Κυρίτση που μπλόκαρε.

72′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Παυλάκη για διαμαρτυρία

72′ ΑΛΛΑΓΗ: Ζαρακώστας αντί Βάρκα

73′ Σουτ του Ζαρακώστα, πλμόκαρε ο Κολοβούρης.

75′ ΑΛΛΑΓΗ: Σταμένκοβιτς αντί Γαρουφαλιά για το Αιγάλεω, Πετράτος αντί Τραορέ για την Παναχαϊκή.

77′ Αντεπίθεση για την Παναχαϊκή, ο Πετράτος έστρωσε ωραία στον Γαϊτανίδη που σούταρε από τα 30 μέτρα η μπάλα άουτ.

80′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Σπηλιόπουλο στον πάγκο που διαμαρτυρήθηκε σωστά για μη τήρηση fair-play από το Αιγάλεω

84′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Σε Μίσκου και Γαϊτανίδη

85′ Κόρνερ Μίσκου, πλασέ Ναζίμ αμαρκάριστος σε κόρνερ ο Κολοβούρης!

86′ Σουτ του Ντε Τόμας, άουτ!

87′ Ο Ζαροκώστας μέσα στην περιοχή από πάσα του Μπουλλάρι σούταρε άουτ

90′ ΑΛΛΑΓΗ: Ντε Τόμας εκτός μέσα ο Ιατρούδης και Λιοφάγος στη θέση του Ντε Ολιβέιρα.

Παναχαϊκή (Τάτσης): Κολοβούρης, Μπαρέ, Ζαμόρα, Προύντζος, Ντε Τομάς (90′ Ιατρούδης), Αλιμπέ (68′ Γαϊτανίδης), Ντε Ολιβέιρα (90′ Λιοφάγος), Τραορέ (75′ Πετράτος), Μασούρας, Μπαξεβάνος, Ζέκοφ

Αιγάλεω (Χαραλαμπίδης): Κυρίτσης, Καρρίκι, Παυλάκης, Ζιούλης, Ευαγγέλου, Κωνσταντακόπουλος (57′ Μπάμπης), Γαρουφαλιάς (75′ Σταμένκοβιτς), Βάρκας (72′ Ζαρακώστας), Νταβιώτης (46′ Ναζίμ), Ραμίρεζ (57′ Μίσκου), Μπουλλάρι

Διαιτητής: Ρεντίφης (Αν. Αττικής)
Βοηθοί: Καλαμπόκης (Αιτ/νίας), Βισκαδούρος (Ηρακλείου)