Τετάρτη 06 Οκτ 2021
ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ Στον 5ο Γύρο ηΠαναχαϊκή με " Κύβε" !!!
Στην 5η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας προκρίθηκε η Παναχαϊκή, που δείχνει ασταμάτητη στη διοργάνωση.

Παρότι δεν ήταν καλή στο α΄ημίχρονο και δυσκολευόταν να κάνει φάσεις μπροστά στην εστία του Αιγάλεω, η Παναχαϊκή βρήκε τον τρόπο στο 74′ να φτάσει στο γκολ μετά από σέντρα του Πολίτη από δεξιά και κεφαλιά ακριβείας του Κυβελίδη (1-0), που ήταν από τους διακριθέντες.

To παιχνίδι διεκόπη για 25 λεπτά αμέσως μετά το γκολ της Παναχαϊκής για ρίψη κροτίδας στον αγωνιστικό χώρο, με τους ανθρώπους του Αιγάλεω να υποστηρίζουν ότι ο προπονητής τους Απόστολος Χαραλαμπίδης, τραυματίστηκε.

Πάντως, ο ίδιος αρνήθηκε να πάει στο νοσοκομείο όταν ήρθε το ασθενοφόρο για να τον παραλάβει.

Πλέον, υπάρχουν αρκετές πιθανότητες να κληρωθεί με ομάδα της Super League 1 στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.
ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ ΜΕ ΠΡΟΣΤΙΜΟ

Η Παναχαϊκή πέτυχε σπουδαία πρόκριση αφού απέκλεισε το Αιγάλεω, περιμένει να μάθει τον επόμενο αντίπαλο της, αλλά είναι βέβαιο ότι θα κληθεί σε απολογία από τον αθλητικό δικαστή για την διακοπή που έγινε στο παιχνίδι μετά την επίτευξη του γκολ από τον Λεωνίδα Κυβελίδη.

Ο διαιτητής Αλέξανδρος Δραγάτης έγραψε στο φύλλο αγώνα ότι ο προπονητής του Αιγάλεω Απόστολος Χαραλαμπίδης βρέθηκε πεσμένος μετά από ρίψη κροτίδας που έσκασε δίπλα του και στη συνέχεια είχε διαξιφισμό με τον Αποστόλη Βεντουρή με αποτέλεσμα την αποβολή και των δύο από τον αγωνιστικό χώρο.