Δευτέρα 20 Φεβ 2017
Οφρυδόπουλος: «Ευτυχήσαμε να προηγηθούμε σε ένα κομβικό σημείο»

Για την εκτός έδρας νίκη της ομάδας του επί της Δόξας Μεγαλόπολης (2-0), μίλησε μετά το τέλος του αγώνα ο τεχνικός της Παναχαϊκής Σωκράτης Οφρυδόπουλος.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Όπως είχαμε πει και πριν τον σημερινό αγώνα οι 3 βαθμοί θα ήταν υπερπολύτιμοι.

Μπήκαμε καλά στο παιχνίδι, είχαμε τον έλεγχό του, ήμασταν επικίνδυνοι και ευτυχήσαμε να προηγηθούμε σε ένα πολύ κομβικό σημείο στο τέλος του ημιχρόνου.

Πριν γίνει αυτό σε 2-3 καλές στιγμές του αντιπάλου ο Σπύρος ήταν παρών και έτσι μπήκαμε με αυτό το 0-1 στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν κυρίαρχοι του παιχνιδιού με πολλή καλή κυκλοφορία, με πολλές φάσεις και πολλές προϋποθέσεις για γκολ.

Δεν κινδυνεύσαμε καθόλου και στο 75' ουσιαστικά τελείωσε το παιχνίδι.

Μπορούσαμε να φεύγαμε με μεγαλύτερο σκορ αλλά το σημαντικό ήταν οι 3 βαθμοί και η καλή απόδοση.

Ευχαριστούμε πολύ τη Δόξα Μεγαλόπολης για τη φιλοξενία και τους ευχόμαστε καλή συνέχεια.

Ευχαριστούμε πολύ τους οπαδούς μας και για τη σημερινή συμπαράσταση τους!

Από αύριο (σ.σ.σήμερα) προετοιμαζόμαστε για το παιχνίδι της Τετάρτης που θα μας δώσει το εισιτήριο για τα ημιτελικά του θεσμού».