Πέμπτη 07 Σεπ 2017
Καθάρισε» ο Γκέσιος για την Παναχαϊκη

Φιλικό διπλό με 2-1 επί του Ναυπακτιακού Αστέρα

Τη φιλική εκτός έδρας νίκη με 2-1 κόντρα στον Ναυπακτιακό Αστέρα πήρε την Τετάρτη (6/9) η Παναχαϊκή, με τον Σωκράτη Οφρυδόπουλο να δίνει χρόνο συμμετοχής σε όλους τους διαθέσιμους παίκτες του.

Οι «κοκκινόμαυροι» δεν ήταν καλοί στο πρώτο ημίχρονο και βρέθηκαν πίσω στο σκορ από γκολ του Λαγού με πλασέ στο 11', για να βελτιωθούν στο δεύτερο ημίχρονο και με τον Γκέσιο αρκετά ορεξάτο.

Ο επιθετικός των Αχαιών έφερε αρχικά το ματς στα ίσα, αξιοποιώντας στο 55' με κεφαλιά τη σέντρα του Μπουτζίκου, ενώ στις καθυστερήσεις βρήκε ξανά δίχτυα μετά από προσπάθεια του Κυνηγόπουλου, χαρίζοντας το φιλικό διπλό στην ομάδα του.

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Μούζος, Δημόπουλος, Θεοχάρης, Καραγιάννης, Νάτσης, Ρουμπάτος, Λαγός, Πιτσιόλης, Ανδριτσόπουλος, Κολίγας, Καντάνης.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Χαλκιάς, Μπουτζίκος, Λουμπαρδέας, Στεργίδης, Φωτάκης, Ελευθεριάδης, Σπανός, Πολυχρόνης, Αργυρόπουλος, Αγουρίδης, Σωτηράκος.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Μακρυδημήτρης, Μασούρας, Γκέσιος, Γκίνο, Πολίμος, Μουστακόπουλος, Κυνηγόπουλος, Αντωνακόπουλος, Κωνσταντακόπουλος, Μπαμπούνης.