Τετάρτη 08 Δεκ 2021
Γ  ΕΘΝΙΚΗ : Ο Παναιγιάλειος ήττα απο Τυλικρλατη Λευκάδας 1-2
Ο Τηλυκράτης Λευκάδας πέρασε από το Αίγιο επικρατώντας 2-1 του Παναιγιαλείου σε εξ αναβολής αγώνα του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής (5η αγωνιστική).

από mikriliga.com:8 Δεκεμβρίου 2021

Η ομάδα του Ανδρέα Παντζιαρά άνοιξε το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με πέναλτι (προκάλεσε τα παράπονα των γηπεδούχων) που κέρδισε ο Γκέτσι και εκτέλεσε ο Τόσκα.

Στο 76΄ ο Θοδωρής Περιστέρης έκανε το 0-2 για τον Τηλυκράτη Λευκάδας και στο 90΄ ο Λιάτος με πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

Παναιγιάλειος (Φάνης Γκέκας): Ιωαννίδης, Πλατυκώστας, Χατζηαντωνίου, Μπούζντρα, Σπίτζος, Α. Αφούσι, Μακρίδης, Ψωμαράς, Σκούτας, Βλαχόπουλος, Ροδόπουλος.

Τηλυκράτης Λευκάδας (Ανδρέας Παντζιαράς): Μπλατσιώτης, Πανταζής, Ντόσης, Παναγιωτόπουλος, Μπιμπισίδης, Τόσκα, Γκέτσι,. Τσιόρας, Κολοβός, Νικλητσιώτης, Περιστέρης.